Least Authority, Atomic Wallet’ta güvenlik açıkları olduğunu duyurdu

Ünlü cüzdan uygulaması Atomic Wallet'ta güvenlik açıkları olduğu belirtildi. Denetim firması Least Authority, yaptığı açıklamayla Atomic Wallet kullanıcılarının varlıklarının tehlike altında olabileceğini belirten bir duyuru yaptı. Atomic Wallet CEO'su Konstantin Gladych ise yaptığı açıklamada, belirtilen tüm sorunları dikkate aldıklarını, bazılarını zaten düzeltmiş durumda olduklarını ve güvenliğin kendileri için en üst seviye önemde olduğunu söyledi.

Güvenlik denetim firması Least Authority, geçtiğimiz sene Mart ayında başlayıp, Nisan ayında tamamladığı Atomic Wallet denetimlerini tamamladığını, ancak cüzdan uygulamasının güvenlik gereksinimlerini yeterli derecede karşılamadığını ve bu yüzden varlıkların risk altında olabileceğini açıkladı.

“Hatalar düzelinceye kadar Atomic Wallet kullanmayın”

Least Authority’den yapılan açıklamada Atomic Wallet’ın konu hakkında kullanıcılarını en kısa zmaanda bilgilendirmesini tavsiye ettikleri belirtildi ve şu ifadeler kullanıldı:

“Kesinlike Atomic Wallet geliştiricilerinin, uygulamayı kullanan kişileri güvenlik açıkları konusunda bilgilendirmesini tavsiye ediyoruz. Buna ek olarak, Atomic Wallet belirtilen sorunları düzeltinceye ve bir sonraki denetim aşamasından sorunsuz olarak geçinceye kadar, uygulamanın kullanılmamasını şiddetle tavsiye ediyoruz.”

Atomic Wallet CEO’su Gladych: Sorunlar kullanıcıları etkilemiyor

Konuyla ilgili olarak Coindesk’e açıklamalarda bulunan Atomic Wallet CEO’su Konstantin Gladych de sorunları dikkatle incelemeye başladıklarını ancak belirtilen sorunların kullanıcıları etkilemeyeceğini söyledi:

“Least Authority tarafından açıklanan sorunları incelemeye başladık. Bazıları için zaten yama çıkarmış ve düzeltmelere başlamıştık. Ancak kalan sorunlar için uygulamanın çekirdek mimarisini değiştirmemiz gerekecek. Bu da zaman alacak. Bahsedilen sorunların hiçbiri, kullanıcı güvenliğini tehdit etmiyor. Gözetimsiz cüzdan kullanımı sayesinde tüm veriler, sadece kullanıcının cihazında saklanır. Atomic Wallet şu ana kadar iki güvenlik denetiminden geçmeyi başarmıştır. Least Authority’nin belirttiği sorunları 2022’nin 2. çeyreğinde düzeltmiş olacağız ve bunun ardından uygulamayı yeniden inceleyeceğiz. Güvenlik bizin en çok önem verdiğimiz konudur. Atomic Wallet’ı bu anlamda geliştirmeye devam edeceğiz.”

Sorunlar düzelmeyince kendileri açıkladılar

Least Authority’den yapılan açıklamada ayrıca, sorunların Atomic Wallet’a iletildikten sonra, ekipten kısa süre içinde eksiklerin tamamlanacağı yönünde bir cevap aldıkları, ancak Kasım ayında yapılan başka bir denetimden sonra bahsedilen düzeltmelerinin yapılmadığının görüldüğü belirtildi.

Şirket ayrıca kötü niyetli kişilerin, açıklardan kolayca yararlanmaması için konu hakkında daha fazla detay da vermeyeceğini açıkladı:

“Ayrıntılar vermeden ancak sorumlu şekilde davranarak böyle bir durumun ifşa edilmesinin, kullanıcıları korumaya yardımcı olacağını düşünüyoruz.”

Atomic Wallet’ın ERC-20 tabanlı token’ı olan AWC token ise bu açıklamadan etkilenmedi ve herhangi bir düşüş yaşamadı. AWC token haberin yazıldığı dakikalarda yaklaşık 0.86 dolardan işlem görüyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl