Ledger, FTX ile iş birliğini açıkladı: Cüzdandan işlem yapılabilecek

"Crypto Life" adlı debit kartını duyuran donanım cüzdan geliştiricisi Ledger, bir önemli açıklama daha yaptı ve Hong Kong merkezli FTX borsasıyla işbirliğini resmen açıkladı. Artık Ledger kullanıcıları, cüzdan uygulaması Ledger Live üzerinden FTX özelliklerinden yararlanarak kendi varlıklarının kontrolünü ellerinden bırakmadan işlem yapabilecekler.

Dünyanın en önemli soğuk cüzdan geliştiricilerinden biri olan Ledger, özellikle ABD’deki yatırımlarıyla ön plâna çıkan FTX borsasıyla ortaklık duyurdu. Bu işbirliği sayesinde Ledger cüzdan sahipleri, FTX borsasının likiditesine ve kaldıraçlı işlemler de dahil olmak üzere diğer trade opsiyonlarına erişebilecekler. İşlemler, hem mobil hem de masaüstü uygulaması olan Ledger Live üzerinden yapılabilecek.

Soğuk cüzdandan işlem yapılabilecek

Kullanıcılar bu özellik ile 300’den fazla işlem çiftini kullanma şansına sahip olacaklar. Hem düşük işlem ücretleri hem de kendi varlıklarının korunmasını kendi sağlama güvencesi, bu ortaklığın en önemli yanları olarak görülüyor. Bilindiği üzere soğuk cüzdanlar, şu anda kripto para evreninin en güvenli saklama ortamı olarak görülüyor ancak sürekli işlem yapan kullanıcılar, varlıklarını soğuk cüzdanlara taşımak yerine genelde zaman kaybına uğramamak için borsalarda ya da sıcak cüzdanlarda tutmayı tercih ediyor. Bu işbirliği sayesinde artık varlıklar hem soğuk cüzdanda saklanabilecek hem de kullanıcılar zaman kaybetmeden burada güvenle sakladıkları kripto paralarını trade edebilecekler.

“Hız ve güvenlik aynı anda sağlanmış oluyor”

Konuyla ilgili konuşan FTX’in genç kurucusu ve CEO’su Sam Bankman-Fried, bu ortaklık sayesinde kullanıcıların güvenlikten taviz vermeden kripto para işlemi yapabileceklerini belirtti ve “Artık kullanıcıların beklediği hız ve güvenliğin aynı anda sağlanması talebi, bu ortaklık sayesinde sağlanmış oluyor” dedi.

“Kripto paraların yüzde 15’inden fazlası Ledger Nano’larda…”

Ledger CEO’su Pascal Gauthier de yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Ledger, kripto para yatırımcılarının yaptığı birinci seçimdir. Tüm kripto varlıkların yüzde 15’inden fazlası, 2014’ten beri satılan 4 milyondan fazla Ledger Nano cihazlarında tutuluyor. Daha önceden herkes varlıklarını borsalara taşımak zorundaydı ama artık böyle bir durum olmayacak. Herkes işlemlerini Ledger Nano’larını kullanarak hem hızlı hem de güvenli şekilde yapabilecek”

Yapılan açıklamada 300 işlem çiftinin kullanıcılara açıldığı bunlar arasında BTC-ETH ve BTC-SOL’un da olduğu belirtildi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl