Ledger’dan kripto cüzdanlarını bağlamayı kolaylaştıran eklenti

En büyük kripto para donanım cüzdanı üreticilerinden biri olan Ledger, dijital varlıklar için çevrim içi güvenliği ve bağlantıyı iyileştirmek amacıyla bir tarayıcı uzantısı çıkardı.

Ledger’ın baş deneyim sorumlusu Ian Rogers konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Web 1’i kullanıcı adları ve şifreler, Web 2.’yi Facebook, Google, iCloud, Twitter ile oturum açmak ve Web3’ü de cüzdanınıza bağlanmak olarak düşünebilirsiniz” dedi. Rogers’ın aktardığına göre, yine de bu ağ deneyimi, hâlâ çok basit değil, bu nedenle Web3’teki büyük kullanılabilirlik zorluğunu çözme konusu tartışılıyor.

Uzantı şu anda iOS ve Mac’lerle uyumlu

Gelecekte daha fazla EVM (Ethereum Sanal Makinesi) uyumlu zincir ve Solana için destek ekleme niyetinde olan şirket, Ledger Extension’ın Ethereum ile Polygon tabanlı dApp’ler ve platformlarla uyumlu olduğunu duyurdu. Uzantı şu anda yalnızca Safari, iOS ve Mac’lerle uyumlu, ancak lansmandan kısa bir süre sonra Windows, Chrome, Brave, Opera ve Edge gibi Chromium tabanlı tarayıcılar için uyumluluk eklenecek.

Uzantı, MetaMask gibi tarayıcı uzantılarına sahip kripto cüzdanlarına benzer deneyimler sunmayı amaçlıyor. Ancak internete bağlı ve çevrim içi saldırılara karşı daha savunmasız olan sıcak bir cüzdan olmak yerine, kullanıcıların Bluetooth aracılığıyla doğrudan dApp’lerle etkileşime girmesini sağlayan soğuk bir cüzdan olarak kalacak.

Ian Rogers, “Pek çok insan web3’ün kullanımının zor olduğunu söylüyor, özellikle nasıl zor olduğunu sorduğunuzda omuz silkiyorlar, ama bence sorun ilk katılım ve bağlantı. Bu, bunu düzeltmeyi amaçlıyor.” dedi.

“Kullanıcılara anahtarlarını nasıl koruyacaklarını gösteriyoruz”

Uzantı, kripto paralarla etkileşim halindeyken kullanıcıları korumak için tasarlanmış iki özellik içeriyor: Akıllı sözleşmeleri analiz ediyor ve potansiyel olarak zararlı işlemler hakkında kullanıcıları bilgilendiriyor. Ledger yöneticisi Carl Anderson konuyu, “Aslında, insanlara anahtarlarını nasıl koruyacaklarını gösteriyoruz.” diye açıkladı.

Rogers ve Anderson, ileriye dönük olarak Ledger’ın kripto alanında bağlantı ve güvenliği geliştirmeye odaklanmayı planladığını, böylece tüketiciler ile işletmelerin bu alandaki dApp’ler ve platformlarla etkileşime girmesinin daha kolay hale geleceğini belirtti.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl