Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Ledger kullanıcısına ‘evini basarız’ tehdidi

Ledger'ın müşteri bilgilerinin internete düşmesi sonrası bazı kullanıcılara tehdit e-postaları ulaştı. Bunlardan birinde "500 dolar ödemezsen evini basarız" tehdidinde bulunuluyor.

hack-klavye

Kripto para cüzdan hizmeti sağlayan dünyanın en büyük şirketlerinden biri olan Ledger’da müşterilerin bilgilerinin sızması olayının ardından bazı kullanıcılara fidye talep eden e-mail’ler gelmeye başladı. Hatta bir kullanıcıya, belirtilen adrese 500 dolar yollamaması halinde evinin saldırıya uğrayacağı yazıldı.

Haziran ayında veritabanına yapılan saldırı sonucunda bazı bilgilerin çalınmış olabileceğini belirten Ledger kullanıcılarının 1 milyondan fazla e-posta adresi açığa çıkmıştı. İsim ve adres bilgilerinin de yer aldığı sızıntıların ardından şirket özür dilemişti ancak bu çalıntının sonuçları da ortaya çıkmaya başladı. Ledger kullanıcılarına tehdit mesajları geliyor.

Kimliği belirsiz bir kişinin yazdığı şu mesaj dikkat çekiyor:

“Bana parayı göndermezsen, en korumasız anında karşına çıkarım ve İngiliz anahtarımı yüzünde denerim. Daha sonra da senin kendi evinden çıkmanı izleyip, sen polisi arayamazken ben de eşyalarını alırım”

Bu tür mesajları günde birkaç kez aldığını belirten kullanıcı herhangi bir korku hissetmediğini de söyledi:

“Günde 3-4 kez bu tür e-postalar ve 5-6 kez de mesaj alıyorum. Hepsi cehenneme gidebilir “

Ledger yaptığı açıklamada kullanıcıların varlıklarının korunduğunu ve bu verilerin dışarıya sızmadığını belirtti. (Ledger da bu bilgilere sahip değil)

Ancak tanımlayıcı veriler, kimin bir Ledger cüzdanına sahip olduğunun ve hatta bazılarının nerede yaşadıklarının bile ortaya çıkmasına sebep oldu.

Uzmanlar Ledger cüzdan sahiplerinin önemli miktarlarda kripto para tuttuklarına inandıklarını ve bu kişileri birincil hedef olarak seçtiklerini belirtiyorlar. Bu tür e-postaların kullanıcılar için yakında alışıldık bir durum olması bekleniyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl