Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Rehber: Adım adım Ledger Nano S kurulumu

Donanım cüzdanlarının 1 numarası Ledger Nano S‘in daha önce ayrıntılı incelemesine yer vermiştik. Şimdi ise kurulumunu anlatacağız. İşte adım adım Ledger Nano S kurulumu… Cihaz kurulumunu 3 aşamada tamamlayın Ledger Nano S kurulumu aslında oldukça kolay. 1-İlk önce cihazı açabilmek için bilgisayarınıza takın. Bunun için cihazla birlikte gelen micro-usb kablosuna ihtiyacınız olacak. 2-Cihazın ekranı kullanılarak 8 haneli bir pin kodu oluşturmanız istenecek. Sol ve sağ düğmelerden yardım alarak pin kodunuzu oluşturun. İstediğiniz numaraya ulaştığınızda sonraki numarayı seçmek için cihazdaki iki...

Donanım cüzdanlarının 1 numarası Ledger Nano S‘in daha önce ayrıntılı incelemesine yer vermiştik. Şimdi ise kurulumunu anlatacağız. İşte adım adım Ledger Nano S kurulumu…

Cihaz kurulumunu 3 aşamada tamamlayın

Ledger Nano S kurulumu aslında oldukça kolay.

1-İlk önce cihazı açabilmek için bilgisayarınıza takın. Bunun için cihazla birlikte gelen micro-usb kablosuna ihtiyacınız olacak.

2-Cihazın ekranı kullanılarak 8 haneli bir pin kodu oluşturmanız istenecek. Sol ve sağ düğmelerden yardım alarak pin kodunuzu oluşturun. İstediğiniz numaraya ulaştığınızda sonraki numarayı seçmek için cihazdaki iki düğmeye de aynı anda basın. Pin kodunuzu onaylamak için bu işlemi tekrarlamanız gerek.

 

3-Bir pin kodu ayarladıktan sonra 24 kelimeden oluşan bir kurtarma şifresi yazmanız istenir. İki tuşa da birden basın. Ekranda sözcükler birer birer görünür. Bir sonraki kelimeyi görmek için sağdaki düğmeyi tıklamanız yeterli. Cihazınızın yanında gelen kağıda bu kelimeleri teker teker yazmalısınız. Buradaki kelimeler cihazınız bozulur veya çalınırsa Bitcoin’lerinizi geri almak için kullanılacak. İki tuşa da basarak işlemi onayladıktan sonra elinizdeki kağıttan rastgele birkaç kelime soracak. Bu işlem, kağıtta yazan kelimelerin doğruluğunu onaylamak için yapılır.

Önemli not: Cüzdan kurulduktan ve Bitcoin’leriniz donanım cüzdanınıza gönderildikten sonra bu kurtarma kelimelerine erişimi olan herkes Bitcoin’lerinizin kontrolünü eline alabilir. Kurtarma kelimelerinizi kimseyle paylaşmadığınızdan emin olun. Kelimeleri, sadece sizin bilebileceğiniz güvenli bir yerde saklayın.

Cüzdan kurulumunu 4 adımda tamamlayın

Cihaz kurulumu tamamlandı. Sıra cüzdan kurulumunda.

1-Ledger resmi internet sitesi olan ledgerwallet.com’a girin.

2-Apps sekmesinden Ledger Manager ve Ledger Wallet Bitcoin & Altcoins adlı Chrome eklentilerini indirin.

3-Eklentiler yüklendikten sonra cihazınız bilgisayara bağlıyken Ledger Wallet Bitcoin eklentisini çalıştırın.

4-Ledger Nano S cihazınız üzerinden ekranda yer alan seçenekler arasında Bitcoin’in simgesine gelerek aynı anda iki düğmeye birden basın.

Cüzdan kurulumu da başarıyla tamamlandı. Program üzerinden bakiyenizi ve diğer detayları görebilirsiniz.

Ledger Nano S ile coin transferi nasıl yapılır?

Ledger Nano S cihazının kurulumunu başarıyla tamamladıktan sonra sıra bu cihaza coin’lerimizi transfer etmeye geliyor. Peki bu işlemi nasıl yapabiliriz?

Öncelikle Ledger Nano S’i bilgisayara bağlayıp şifreyle giriş yapılmalı.

Ardından Ledger Wallet Bitcoin uygulamasını açıp daha sonra tuşlar yardımıyla cihaz üzerinden Bitcoin uygulaması seçilmeli.

Cihazdaki her iki tuşa aynı anda basıldığında Bitcoin cüzdanına girilir. Uygulama üzerinden artık Bitcoin transferi gerçekleştirilebilir.

Send bölümünden gönderme, Receive bölümünden ise alma işlemi yapılabilir. İlk kurulumun ardından başka hesaplardaki Bitcoin’leri cüzdana transfer etmek için Receive bölümü kullanılır.

Ledger Nano S üzerinden başka bir adrese Bitcoin veya bir altcoin gönderirken cihazdan gönderim onayı verilmeli.

Ledger Nano S’de Bitcoin transferi bu şekilde gerçekleştiriliyor. Diğer coin’lerin transferi için de aynı yol izlenebilir. Sadece kullanılmak istenen coin’in uygulamasını Ledger’in resmi internet sitesi üzerinden indirmek yeterli.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl