Ledger Stax, ön sipariş veren müşterilere gönderilmeye başlanıyor

Ledger'ın yeni nesil güvenli dokunmatik ekranlı cihazı için yeni siparişler 2024 yazında yeniden açılacak.

Tüketiciler ve kurumlar için Dijital Varlık güvenliği konusunda dünya lideri olan Ledger, yenilikçi dokunmatik ekranlı cihazı Ledger Stax™’in, ön sipariş veren müşteriler için gönderilmeye başladığını bugün duyurdu.

Ledger, işlemleri imzalama ve dijital değerinizi emniyet altına alma sürecinde şeffaflık ve güven sağlamak için iPod®’un1 yapımcısı Tony Fadell ile iş birliği yaptı. Ledger Stax™, kripto paralar ve dijital değerlerin kontrolünü kendi elinize almanız için kullanışlı bir yöntem sunuyor. Üstelik, güvenlikten taviz vermeyen bir mimari üzerinde geliştirilmiş olup, eşsiz bir erişilebilirlik ve etkileşim için özel olarak tasarlanmış benzersiz bir yapıya sahip.

Ledger Stax™ için yeni siparişler 2024 yazında alınmaya başlanacak ve bilgilendirilmek isteyen müşterilere “ilk gelen alır” esasında öncelikli erişim sağlanacak. Daha fazla bilgi için 26 Temmuz 2024’te Nashville, Tennessee’de gerçekleşecek olan Bitcoin 2024 etkinliğini takip edin.

Ledger Stax™, ön yüzeyi kaplayan ve sırtın etrafında kıvrılan, türünün ilk örneği kavisli E Ink®2 güvenli dokunmatik ekrana sahip; böylece tüm işlem ayrıntılarını bir bakışta görmek mümkün. E Ink® ekran her zaman açık durumda kalıyor, böylece Ledger Stax™ kapalı olduğunda bile en sevdiğiniz sanat eserleri veya fotoğraflar cihazınızın ekranında görünüyor. Ayrıca Ledger Stax™ eşsiz bir enerji verimliliği de sunuyor! Pil, bir defa şarj edildikten sonra haftalarca, hatta aylarca bitmiyor.

Ledger Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Pascal Gauthier, “Ledger; Ledger Stax™’i sınıfının en iyisi ve güvenli bir tedarik zinciriyle destekleyip piyasaya sunarak gerçekten yenilikçi ürünler sağlayabilme becerisini kanıtladı.” diye paylaşıyor. “Bu, on yıldır faaliyet gösteren Ledger için yeni bir başlangıç anlamına geliyor ve erişilebilir, sezgisel güvenlik için yeni bir standardı belirliyor. Yeni nesil Ledger cihazlarına dair vizyonumuzu yerine getirmemize yardımcı olan dünyanın dört bir tarafındak üretim ortaklarımıza teşekkür etmek isterim.

Tony Fadell, Ledger Stax™’i Layer ile birlikte, entegre mıknatıslara sahip, kredi kartı boyutunda bir cihaz olarak tasarladı; böylece birden fazla cihaza sahip olan kullanıcılar için bunları kolayca üst üste takılabilen bir hâle getirdi. Kavisli E Ink®’in sırtı, tıpkı raftaki bir kitap gibi içinde ne olduğunu gösteriyor. Ledger Stax™, dizüstü bilgisayarınızdaki kapsamlı Ledger Live™ uygulamasına bağlanmak için USBC ve akıllı telefonunuzdaki Ledger Live mobil sürümü uygulamasına bağlanmak içinse Bluetooth®3 kullanıyor.

Ledger Stax™ ayrıca kablosuz Qi şarj teknolojisini de destekliyor. iPod’un manevi babası ve Build Collective’in anahtar figürü Tony Fadell, “Ledger Stax öncesi Kripto ve NFT’ler, iPod öncesi MP3 dosyaları gibiydi: ikisini de yönetmek oldukça zordu. Ledger Stax deneyimini tasarlarken amacım, dijital varlıkların kolay bir şekilde yönetilebilmesiydi” diye açıklıyor.

“Ledger Stax dünyanın ilk kavisli E Ink güvenli dokunmatik ekranını sunuyor. Kullanımı keyifli, ekranı daima açık ve pili dayanıklı. Ve tabii ki, Ledger’ın kendini ispatlamış on yıllık güvenlik deneyimini bünyesinde barındırıyor!”

Ledger’ın uzman geliştirici topluluğu, dokunmatik arayüz sayesinde güvenlikten taviz vermeden çok daha erişilebilir olan ve yenilikçi Web 3.0 uygulamaları geliştirebilecek.

Önde gelen tüm zincirlerle çalışabilen kullanıcı dostu uygulama Ledger Live, kullanıcıların Ledger cihazlarıyla sorunsuz bir şekilde bağlantı kurmasına imkân sağlıyor. Ledger Live, kripto satın almak, satmak, takas etmek ve kriptonuzdan getiri elde etmek için en güvenli yöntem olup Moonpay, Coinbase, PayPal ve Lido gibi küresel üçüncü taraf hizmet sağlayıcılarla entegre edilmiştir. Ledger, an itibarıyla Ledger Live’da 70’ten fazla blok zincirinde 10.000’in üzerinde coin ve token’ı destekliyor ve Ledger ekosistemine yaklaşık 200 dApp entegre edilmiş durumda.
Ledger’da geliştirme yapmak isteyen geliştiriciler güncellenmiş Geliştirici Portalımıza buradan göz atabilir.

Ledger’ın Baş Deneyim Sorumlusu Ian Rogers, “2024 yazında boğa piyasasında Tony Fadell ile birlikte Ledger Stax™’i kullanıma sunmak Ledger için yeni bir dönemin habercisi.” diyor ve ekliyor: “Ledger Stax™ ile iki ayrı ilke imza atıyoruz: Bir tüketici cihazında dünyanın ilk güvenli dokunmatik ekranı ve dünyanın ilk kavisli E Ink® dokunmatik ekranı kullanılıyor. Ledger Live ile birleştirildiğinde bu iki inovasyon; satın almadan HODL yapmaya, takas etmeden getiri kazanmaya kadar bir dizi hizmette, güvenlik ve bireysel kontrol konularında taviz vermeden müşterilerin kullanım kolaylığı talebini karşılıyor.

Bunun ötesinde, inovasyon yapmaya devam etmemize ve müşterilerimize sürekli birinci sınıf ürünler oluşturup sunmamıza imkân sağlayan dünya standartlarında bir tedarik zinciri kurmuş durumdayız. Ledger Stax™’i sizlerle buluşturmak için sabırsızlanıyoruz ve sizlere 2024 için elimizde başka neler olduğunu göstermeyi dört gözle bekliyoruz.

ÖZELLİKLER:

  • Boyutlar: 85 mm × 54 mm × 6 mm (kredi kartı uzunluğunda ve genişliğinde)
  • Güvenlik: CC EAL 6 sertifikalı Secure Element Güvenli Öge) çipi
  • Ekran türü: E Ink® 16 gri tonuna kadar), özelleştirilebilir, kilitli ekranda bile her zaman açık, kapasitif dokunmatik ekran
  • Ekran çözünürlüğü: 672 × 400 piksel
  • Ağırlık: 45 gr
  • Bağlantı: USB C, Bluetooth® 5.2, NFC
  • Üst üste kolayca takılabilmesi için benzersiz mıknatıs dizisi
  • Qi kablosuz şarj teknolojisi

Ledger Hakkında
2024’te 10. yılını kutlayan Ledger, bireysel tüketiciler ve kurumlar için Dijital Varlık güvenliğinde dünya lideridir. Ledger 200 ülkede, 10’dan fazla dilde, 100’ün üzerinde finansal kuruma ve ticari markaya satmış olduğu 6 milyondan fazla cihaz ile, kullanıcılarına farklı cihazlar ve platformlar içeren bir ekosistem sunuyor. Dünyadaki tüm kripto varlıkların %20’sinden fazlasının güvenliği Ledger tarafından sağlanmaktadır. Ledger, dijital varlıklar için güvenli bir çözüm olarak tasarlanmıştır. Dünyanın uluslararası düzeyde en saygı duyulan aktif güvenlik ekibi Ledger Donjon, Dijital Varlıklar dünyasını korumada çok önemli bir kaynaktır. Sadece 2023 yılında 14 milyar dolardan fazla fon hack’lenmiş, dolandırıcılığa kurban gitmiş veya kötü yönetilmişken Ledger’ın güvenliği, topluluğuna gönül rahatlığı ve taviz vermeyen bir self-custody (bireysel kontrol) sağlamaktadır.
LEDGER, Ledger SAS şirketine ait bir ticari markadır

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl