Ledger’ın beklenen uygulaması çok yakında görücüye çıkıyor

Bugüne dek Chrome uzantıları aracılığıyla kullanılan Ledger Nano S ve Ledger Blue gibi donanım cüzdanlarının artık kendi uygulaması var. Ledger, bir süredir beklenen bu uygulamayı 9 Temmuz'da yayına alacak.

Dünyanın en çok satılan donanım cüzdanı olan Ledger Nano S, kullanıcılarının bileceği gibi şimdiye dek Google Chrome uzantıları aracılığıyla çalışıyordu. Hatta çeşitli kripto paraları saklamak için birkaç uygulama birden kullanmak gerekiyordu. Artık tüm bunlar değişiyor. Şirket, tüm kripto para cüzdan uygulamalarını tek bir çatı altında topladığı kendi masaüstü ve mobil uygulamasını yakında yayına alıyor.

Ledger, yaptığı resmi açıklamada masaüstü uygulamasının ilk sürümünü 9 Temmuz’dan itibaren kullanıma sunacağını açıkladı.

Windows, macOS ve Linux için mevcut olacak bu yeni uygulama, birden fazla Ledger cihazını (Ledger Nano S, Ledger Blue) desteklemesinin yanı sıra kripto para gönderme-alma, hesap bakiyelerini, işlem geçmişlerini görüntüleme gibi kullanıcının dijital para portföyüyle ilgili tüm işlevleri yönetebileceği merkezi bir kontrol paneline sahip olacak.

Uygulamanın mobil versiyonu ise hala geliştiriliyor ve 2018 yılının 4. çeyreğinde çıkması bekleniyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl