DeFi platformu LeverFi’dan Microsoft ile yapay zeka konusunda iş birliği

Merkeziyetsiz kaldıraçlı işlem platformu LeverFi, DeFi sisteminde kullanıcıların yaşadıkları zorlukları ortadan kaldırmak için yapay zeka çözümleri üretmek üzere Microsoft ile iş birliğine gitti.

microsoft

LeverFi platformu da Microsoft ile ortaklık açıklayan kripto şirketleri arasına girdi. Yapılan resmi açıklamada “LeverFi, yapay zeka konusunda teknoloji geliştirmek için Microsoft ile birlikte çalışacak. Kullanıcıların sorunlarını azaltan ve zincir üstü portföyleri izleyen merkezi olmayan finans çözümleri yaratıp, bu alanda yapay zeka kullanılacak” denildi.

Duyuruda taraflar arasındaki çalışmanın aylardır devam ettiği ve merkeziyetsiz finans alanına yapay zekanın entegre edilmesi konusunda Microsoft gibi bu teknolojide lider olan bir firmanın bilerek ve isteyerek seçildiği kaydedildi.

Microsoft Azure OpenAI tarafından desteklenen Morpheus programıyla gerekli olan geliştirmelerin yapılacağını belirten şirket, bu program sayesinde kullanıcıların zincir üstü portföylerini canlı olarak takip edebileceklerini ve piyasa hareketlerini bu sayede erken şekilde yapabileceklerini ifade etti.

Özellikle birçok hack saldırısıyla karşılaşılan ve sadece 2023’ün 1. çeyreğinde 480 milyon dolardan fazla fonun çalındığı DeFi endüstrisinde yüksek risklerin yanında, birçok karmaşık sorun da kullanıcıların karşısına çıkıyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl