Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Ödeme devi, Libra’yı resmen terk etti

Ödeme devi PayPal, Facebook'un kripto para projesi Libra'dan resmi olarak ayrıldığını duyurdu.

Dünün erken saatlerinde ödeme devi PayPal’ın Facebook’un kripto para projesinden ayrılacağı iddia edilmişti.

İddialar doğru çıktı. PayPal, resmen Libra’dan ayrılıyor. Ödeme devi, projeden ayrılan ilk kurucu Libra üyesi oldu.

Şirket tarafından yapılan açıklamada, proje içerisinde daha fazla yer almaktan vazgeçme kararı alındığı belirtilerek Libra’nın misyonunun destekleneceği ve iki şirketin gelecekte nasıl birlikte çalışabileceğini araştırmaya devam edileceği vurgulandı.

Açıklamada, “Libra’nın amaçlarını desteklemeye devam edeceğiz ve gelecekte birlikte çalışmanın yolları üzerine diyalog kurmayı sürdürmek istiyoruz. Facebook, PayPal için eskiden beri değerli bir stratejik ortaktı ve Facebook ile çeşitli kapasitelerde iş birliği gerçekleştirmeye ve destek vermeye devam edeceğiz.” denildi.

Dün Financial Times’ta yer alan haberde, PayPal’ın küresel düzenleyicilerin artan tepkilerine karşı nasıl reaksiyon alınacağını tartışmak üzere düzenlenen önemli bir toplantıya katılmadığını bildirmişti. Washington’da düzenlenen bu toplantıya katılmayan tek Libra üyesi PayPal’dı.

PayPal’ın ardından diğer önemli şirketlerden de Libra’yı terk eden olup olmayacağını zaman gösterecek ancak Libra Derneği Politika ve İletişim Başkanı Dante Disparte’e göre, 1500 şirket Libra’ya katılmaya ilgi duyuyor.

Son olarak PayPal’ın ayrılma gerekçesinin düzenleyici tepkiler ve incelemelerin kendi iş alanına yayılmasından duyulan endişe olduğu öne sürülüyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl