Lightning Network ödeme kanallarının sayısı 1000’i aştı

Bitcoin'de bir devrim yaratması beklenen Lightning Network teknolojisi, sessiz sedasız büyük bir kilometre taşını geride bıraktı.

Bitcoin fiyatı, 2018 yılıyla birlikte ciddi bir düşüş yaşadı ve birçok yeni yatırımcı kayıplarını azaltmanın yollarını aramaya başladı. Bununla birlikte sahne arkasında farklı şeyler oluyor. Bitcoin‘in teknolojisi gelişimini sürdürüyor. Bitcoin’de bir devrim yaratması beklenen Lightning Network teknolojisi, sessiz sedasız büyük bir kilometre taşını geride bıraktı.

Mainnet’te 1000 ödeme kanalına ulaşıldı

Bu hafta başlarında açık Lightning Network (LN) ödeme kanallarının sayısı ilk kez 1000’in üzerine çıktı. LN, Bitcoin ağındaki tıkanıkları ortadan kaldırmayı hedefleyen yeni bir teknoloji. Bu teknoloji bütünüyle hayata geçtiğinde ve kullanıcılar tarafından kullanılmaya başlandığında Bitcoin’le hemen hemen masrafsız ve anında işlemler mümkün olabilecek.

Lightning Network, bir başka deyişle Yıldırım Ağı teknolojisi, henüz test aşamasında olmasına karşın hevesli kullanıcılar, bilgisayarlarında LN node’ları kurmaya ve aralarında ödeme kanalları açmaya başlamış durumdalar. Bu haber yayına girdiğinde dünya çapında LN’yi çalıştıran 420 node vardı. Bu sayı 17 Ocak’ta 30’dan azdı. Referans olması açısından bugün dünyanın en büyük dördüncü kripto para birimi olan Bitcoin Cash, aktif olarak kullanılan 1171 adet node’a sahip.

Uzmanlar, Lightning Network teknolojisinin Bitcoin üzerinde aktif bir şekilde kullanılmasıyla birlikte Bitcoin fiyatının ralliye başlayacağını öngörüyorlar.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl