Lila Kağıt halka arz ne zaman? Lila Kağıt kaç lot verir?

lila kağıt halka arz

Temizlik malzemeleri üreticisi Lila Kağıt halka arz için talep toplamaya başlıyor. Borsa İstanbul’da bu hafta halka arzların haftası olacak ve iki şirket daha halka arz olarak borsada işlem görmeye başlayacak. Peki Lila Kağıt halka arz ne zaman? Bu hafta talep toplayacak olan Lila Kağıt kaç lot verir? Lila Kağıt katılım endeksine uygun mu?

Lila Kağıt (LİLAK) halka arz ne zaman?

2024 yılının en büyük halka arzını gerçekleştirmeye hazırlanan Lila Kağıt 30 Nisan ve 2-3 Mayıs tarihlerinde talep toplayacak.

Lila Kağıt halka arzına birkaç aracı kurum hariç tüm aracı kurumlardan katılım sağlanabilecek. Strateji Menkul Değerler, Galata Menkul ve Alan Yatırım Menkul Değerler’den Lila Kağıt (LİLAK) halka arzı için talep girilemeyecek.

Lila Kağıt halka arz fiyatı ne kadar?

Borsa İstanbul’un yeni şirketi Lila Kağıt halka arzında pay başı fiyat 37,39 Türk Lirası olarak belirlendi.

Lila Kağıt (LİLAK) kaç lot verir?

120 milyon lot dağıtılacak olan Lila Kağıt halka arzına yüksek bir katılım bekleniyor. Hem yılın en büyük halka arzlarından birini gerçekleştirecek olması hem de ürünlerinin bilinirliği Lila Kağıt halka arzına ilgiyi arttırıyor.

Son halka arzlardan Rönesans Gayrimenkul halka arzına yaklaşık 2,5 milyon kişi katılmıştı. Eğer Lila Kağıt halka arzına Rönesans halka arzında olduğu gibi 2,5 milyon kişi katılırsa kişi başı 34 lot (1271 TL) dağıtılacaktır. Aşağıdaki tablodan Lila Kağıt halka arzı için kaç lot talep girilmesi gerektiğini görebilirsiniz.

Katılımcı SayısıLot SayısıFiyat
2,1 milyon40 lot1495 TL
2,5 milyon34 lot1271 TL
2,9 milyon29 lot1084 TL
3,3 milyon26 lot972 TL
3,7 milyon23 lot859 TL
4,1 milyon21 lot785 TL
4,5 milyon19 lot710 TL

Lila Kağıt katılım endeksine uygun mu?

Bu yeni halka arza dair merak edilen konulardan biri de LİLAK hissesinin katılım endeksine uygun olup olmadığıydı. Onaylı izahnamede yer alan detaylara göre Lila Kağıt katılım endeksinde yer alacak niteliklere sahip. Bu nedenle katılım hassasiyeti olan yatırımcılar da Lila Kağıt halka arzı için talepte bulunabilirler.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl