Lila Kağıt halka arz oluyor… İşte halka arz detayları

lila kağıt halka arz

Türkiye’nin önde gelen temizlik kağıdı üreticilerinden Lila Kağıt halka arz oluyor. Lila Kağıt halka arzının 2024 yılının şimdiye kadarki en büyük halka arzı olması bekleniyor. İşte Lila Kağıt halka arzı hakkındaki tüm detaylar…

Lila Kağıt halka arzı ne zaman?

Sermaye Piyasası Kurulu‘nun Lila Kağıt halka arzını onaylamasının ardından gözler Borsa İstanbul’a çevrildi. Henüz şirketin halka arz tarihi kesinleşmedi ancak önümüzdeki hafta talep toplanacağı biliniyor.

Lila Kağıt borsa kodu nedir?

Temizlik kağıtları üreticisi Lila Kağıt #LİLAK kodu ile Borsa İstanbul Yıldız Pazarda işlem görecek.

Lila Kağıt halka arz fiyatı ne kadar?

Borsa İstanbul’un yeni şirketi Lila Kağıt halka arzında pay başı fiyat 37,39 Türk Lirası olarak belirlendi. Lila Kağıt halka arzında dağıtım yöntemi ise bireysele eşit dağıtım olarak ilan edildi.

Lila Kağıt kaç lot verir?

Şirketin onaylı izahnamesi henüz yayınlanmadığı için kişi başı kaç lot düşeceğine dair tahminde bulunmak zor. Ancak onaylı izahname yayınlandıktan sonra tahmini kişi başına düşecek tahmini lot tablosunu paylaşacağız.

Lila Kağıt halka arz gelirini nerede kullanacak?

4,48 milyar Türk Lirası halka arz büyüklüğüne ulaşması beklenen Lila Kağıt, elde edeceği geliri yatırımlarda değerlendirecek.

Şirket halka arzdan elde edeceği gelirin

  • Yüzde 40’ını Erzurum fabrika yatırımında
  • Yüzde 15’ini Ergene fabrika yatırımında
  • Yüzde 15’ini yenilenebilir enerji yatırımında
  • Yüzde 30’unu ise işletme sermayesinde kullanacak.

Lila Kağıt halka arzı katılım endeksine uygun mu?

Henüz Lila Kağıt’ın onaylı izahnamesi yayınlanmadığı için katılım endeksine uygunluğu konusunda kesin bilgi bulunmuyor.

Lila Kağıt’ın onaylı izahnamesi yayınlandıktan sonra katılım hassasiyeti olan yatırımcılar için uygun olup olmadığına dair kesin bilgi paylaşılacak.

Katılım Endeksi, Borsa İstanbul’da, faizsiz yatırım ve katılım bankacılığı prensiplerine göre işlem gören hisse senetlerinden oluşan bir borsa endeksidir. Tıpkı BIST-100 gibi ya da BIST-30 gibi ayrı bir endekstir ancak bu endeksteki hisseler aynı zamanda diğer büyük endekslerde de yer almaktadır.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl