Limak Çimento ne zaman işlem görecek? Limak Çimento kaç lot verdi?

limak çimento ne zaman işlem görecek

Türkiye’nin en güçlü holdinglerinden Limak Holding’e bağlı Limak Doğu Anadolu Çimento halka arz oldu. Şirket 14-15-16 Şubat tarihlerinden talep topladı. 16,20 TL ile halka arz olan Limak Çimento‘nun işlem tarihi ise henüz belli olmadı? Limak Çimento ne zaman işlem görecek sorusunun yanıtı netleştiğinde haberimizde yer alacak.

Limak Çimento ne zaman işlem görecek?

Limak Doğu Anadolu Çimento 14-15-16 Şubat tarihlerinde talep topladıktan sonra yatırımcıların hesabına elde ettikleri lotlar aktarılacak.

LMKDC kodu ile işlem görecek olan Limak Çimento’nun 19 veya 20 Şubat’ta işlem görmesi bekleniyor. Ancak henüz LMKDC hissesinin işlem tarihi kesinlik kazanmadı. Limak Çimento işlem tarihi belli olduğunda sayfamıza yer alacak.

Limak Çimento kaç lot dağıttı?

Toplam 155 milyon 930 bin lotun dağıtılacağı Limak Çimento halka arzının sonuçları henüz açıklanmadı. Ancak yoğun katılımın beklendiği halka arzda dağıtılacak tahmini lot sayısı şu şekilde olacak:

Katılımcı SayısıLot SayısıFiyat
2,1 milyon52 lot842 TL
2,5 milyon44 lot712 TL
2,9 milyon38 lot615 TL
3,3 milyon33 lot534 TL
3,7 milyon30 lot486 TL
4,1 milyon27 lot437 TL

Limak Çimento halka arz geliriyle ne yapacak?

Türkiye’nin çimento ve klinker üretimindeki önemli şirketlerinden biri olan Limak Doğu Anadolu Çimento halka arzdan önemli bir gelir elde edecek. Şirket tarafından kamuoyu ile paylaşılan taslak izahnamede bu gelir ile ne yapılacağı bilgisi yer aldı. Taslak izahnameye göre şirket halka arz geliriyle Ergani Çimento Fabrikası’nın satın alım işlemini gerçekleştirecek.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl