lina coin nedir

LINA Coin nedir?

LINA, Linear Finance platformunun yerel tokenidir. Birazdan da bahsedeceğimiz üzere LINA Coin çeşitli amaçlar için kullanılır.

Öncelikle, Linear Finance’in stabilcoin’i olan LUSD’yi oluşturmak için teminat olarak kullanılır. Ayrıca Linear Finance’in protokol yönetimi için de kullanılır; LINA sahipleri, Linear Finance’in gelişimi ve yönüne etki eden önerilere ve girişimlere oy verebilir.

Son olarak, LINA ödül ve teşvik tokeni olarak işlev görür. Kullanıcılar, LINA tokenlarını stake ederek, Linear Vault’a likidite sağlayarak veya Linear Borsası’nda Liquids ticareti yaparak LINA tokenları kazanabilirler.

Okumadan geçmeyin! | 2024 Bitcoin tahminleri

Liner Finance nedir?

Linear Finance, merkeziyetsiz bir finans (DeFi) platformudur ve delta-one varlık protokolüne dayanmaktadır. Linear Finance’in temel amacı, tüm kullanıcılara dijital ve geleneksel varlıklara adil erişim sağlamaktır.

Diğer yandan Linear Finance, Ethereum üzerine inşa edilmiş olup, farklı blockchain’lerle de uyumludur. Bu cross-bridge uyumluluğu, platformun ticaret ve staking işlevlerine farklı ekosistemler tarafından erişilmesini mümkün kılar.

Protokolün temeli, “teminatlı borç havuzu” sistemine dayanır. Bu havuzda çeşitli dijital ve gerçek dünya varlıkları teminat olarak kullanılabilir.

Bu havuz, likidite havuzunun omurgasını oluşturur. Bir kullanıcı havuza teminat eklediğinde, Linear USD (ℓUSD) adında protokolün yerel stabilcoin’ini üretebilir. ℓUSD, Linear Finance üzerinde sentetik varlıkları ticaret için kullanılır.

Linear Finance, aynı zamanda, ticaret platformuna katkıda bulunan ve ekosisteme aktif katılımı teşvik etmek için ekonomik teşvikler olarak LINA tokenleri ile ödüllendirilen kullanıcılara yenilikçi bir teşvik programı sunmaktadır.

LINA Coin sahibi kim?

Linear Finance’in kurucu ortakları Drey Ng ve Kevin Tai’dir. Drey Ng, tokenleştirilmiş menkul kıymetlere erişim sunan bir platform olan Liquefy’nin de kurucu ortağı ve baş ürün sorumlusudur. Kevin Tai, önde gelen bir küresel servet yöneticisi ve yatırım bankası olan Hong Kong’daki Credit Suisse’in başkan yardımcısıydı.

LINA Coin en yüksek kaçı gördü?

LINA Coin’in tüm zamanların zirvesi 18 Mart 2021’de $0.3126 olarak kaydedilmiştir.

LINA en düşük kaçı gördü?

LINA Coin’in tüm zamanların en düşük değeri 23 Kasım 2020’de $0.002533 olarak kaydedilmiştir.

LINA Coin arzı ne kadar?

Linear Finance’in toplam arzı 10 milyar LINA tokenidir. Bu tokenlerin 5.34 milyarı şu anda dolaşımdadır.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl