Lionel Messi’den taraftar platformu Socios ile 20 milyon dolarlık anlaşma

Dünyanın en önemli futbolcularından biri olan Arjantinli süperstar Lionel Messi, taraftar token platformu Socios ile 20 milyon dolarlık bir anlaşma imzaladı. Messi, Socios'un küresel marka elçisi oldu.

messi

Tüm dünyada önemli futbol takımlarının taraftar token’larını çıkaran Socios platformu, Arjantinli futbolcu Lionel Messi’yl sponsorluk anlaşması imzaladı. Messi, Socios’un küresel marka elçisi olurken, Arjantinli futbolcu bu anlaşmadan 20 milyon dolar elde edecek.

Anlaşma paketinde fan token da vardı

Yıldız oyuncunun, Socios ile olan anlaşması aslında sürpriz bir gelişme değil. Messi, Barcelona’yla sözleşmesi bittikten sonra Fransız ekibi PSG ile anlaşmış ve kontrat maddeleri içinde maaşının bir bölümünün PSG token ile ödenmesi de yer almıştı.

Reuters’in ismini vermediği bir kaynağından gelen detaya göre ise, bu anlaşma kripto para ödemesi içermiyor. Anlaşmanın resmen açıklanmasıyla da Socios’un token’ı olan Chilliz’de (CHZ) ciddi bir yükseliş de yaşandı. CHZ, yüzde 20’den fazla artış yaşayarak 0.30 doların üzerine çıkmayı başardı.

Bilindiği üzere Socios, Türkiye’den Galatasaray ve Trabzonspor olmak üzere dünyadan birçok dev kulüple anlaşma yaparak bu kulüplerin token’larını çıkardı. Juventus, Inter, Barcelona, Atletico Madrid, Milan ve Manchester City gibi kulüplerin taraftar token’ları tüm dünyadan önemli sayıda yatırımcıyı kendilerine çekmeyi başardılar.

Socios kurucusu Alexandre Dreyfus da bu hafta, Chilliz topluluğuyla buluşmak üzere İstanbul’a gelecek.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl