Kurucu açıkladı: Lisk Vakfı, 1000 Bitcoin’i Ether’e çevirecek

Blok zinciri uygulama platformu Lisk'in kurucu ortaklarından Max Kordek, önümüzdeki 10 haftalık süre içerisinde 1000 Bitcoin'i Ether'e çevireceklerini duyurdu. Her hafta 100 BTC satılma kararı alınırken, Ether'ler de platform stratejisinin bir parçası olarak uzun dönemli elde tutulacak.

Blok zinciri teknolojisine odaklanan bir platform ve ekosistem olan Lisk’in geliştirilmesinden sorumlu olan Lisk Vakfı, 1000 Bitcoin’i Ether’e çevirme kararı aldı. Açıklama, kurucu ortak Max Kordek’ten gelirken vakıf her hafta 100 BTC satacak. Satın alınan Ether’ler uzun vadeli strateji gereği elde tutulacak.

Kordek, Bitcoin satma gerekçesi olarak ise üçüncü taraf bağlantılı riskleri azaltmak istemelerini gösterdi. Her hafta satın alınan Ether’ler çoklu imzayla çalışan 3 cüzdandan 2’sine gönderilecek. Kordek ayrıca her yönetim kurulu üyesinin de sadece 1 anahtar bulundurduğunu belirtti.

Attığı tweet’te Bitcoin’lerin satılıp yerine Ethereum alınması kararıyla ilgili birçok bilgi veren Kordek şu ifadeleri kullandı:

“Ethereum şu anda dünyadaki en büyük blok zinciri… Biz vakıf olarak, uygulamaların inşa edildiği blok zincirine geçmek istiyoruz. Ether ise en büyük ikinci kripto para konumunda ve bazı kabul edilebilir riskleri mevcut. Ayrıca ETH, uzun dönemli bir getiri de sağlıyor. Dolayısıyla getiri sağlayan, deflasyonist ve gittikçe değerini artıran bir varlığa geçmek mantıklı… 2023’te fiat fonlarımızı, 2024 ve 2025’te ise Bitcoin fonlarımızı kullanacağız”

Kordek’in tweet’inin altına birçok mesaj ve soru gelirken, bunlardan bazılarını cevaplayan kurucu ortak, hedefin Ether’leri stake etmek olduğunu ancak bunun çok kısa sürede olmayacağını söyledi.

Bazı kullanıcılar ise, Bitcoin satmanın mantıksız olduğunu ve uzun vadede vakfın yaptığı hatayı anlayacağını iddia ettiler. Kordek bu tür tweet’lere ise cevap vermedi.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl