Litecoin yıllık rekorunu kırdı: Sıradaki fiyat hedefi ne, analistler ne diyor?

Bugün, Binance'te 129 dolara yükselen Litecoin, Mayıs 2018'den beri ilk defa görülen bir fiyat seviyesine ulaşmış oldu. Kripto paranın fiyat artışının ardında ne var ve sıradaki hedefi neresi olabilir? Analistler yorumladı.

Litecoin, bugün kripto para borsası Binance’te 129 dolara kadar yükseldi. Bu seviye, LTC için 23 Mayıs 2018’den beri görülen en yüksek seviyeydi. Ardından bir miktar gerileyen kripto para, TSİ 22.45 itibari ile 126.6 dolardan alınıp satılıyor.

Litecoin’deki son fiyat rallisi hakkında Forbes’a konuşan analistler, yaklaşan blok ödülü yarılanması ve kripto paranın son birkaç aydır gösterdiği güç gibi birkaç değişkene dikkat çektiler.

Litecoin‘de beklenen blok ödülü yarılanması önümüzdeki Ağustos ayında gerçekleşecek ve madencilerin her blok başına aldıkları ödül 25 LTC’den 12.5 LTC’ye düşürülecek.

Dijital para veri platformu CryptoCompare’in kurucu ortağı ve CEO’su Charles Hayter, “Yarılanma bir fiyat katalizörü olarak hareket ediyor.” diyor. Kripto para fonu BitBull Capital’in CEO’su Joe DiPasquale de benzer bir bakış açısı sundu ve “Litecoin’in esnekliği ve son zamanlardaki yükselişi yaklaşan yarılanmaya atfedilebilir.” şeklinde konuştu.

Bazı analistler ise daha farklı yorumlar yaptı.

eToro’nun kıdemli piyasa analisti Mati Greenspan, “Litecoin, bu son boğa koşusu süresince bir lider oldu. Kripto para piyasasındaki en köklü kripto paralardan biri ve temelleri çok güçlü.” ifadelerini kullandı.

Bir başka analist Jon Pearlstone, “Litecoin kripto para piyasasının 2018’in sonlarında dibe vurmasından bu yana tutarlı bir şekilde piyasa lideri oldu.” dedi.

Sıradaki fiyat hedefi

Bu arada DiPasquale, kripto paranın teknik görünümüne ilişkin “120 dolar seviyesini aşmak Litecoin için oldukça kritikti, çünkü son zamanlarda bu direnci iki kez denemiş ve başarısız olmuştu. Bundan sonra LTC’nin 125 dolar civarında işlem görmesiyle birlikte yol boyunca bazı normal geri çekilmeler eşliğinde 150 dolara doğru istikrarlı bir yükseliş bekleyebiliriz. Bunun için ayrıca Bitcoin en az 7-8 bin dolar aralığında kalmalı.” yorumunu yaptı.

Son olarak CoinDesk analisti Omkar Godbole, bugünkü yazısında Litecoin’in kısa vadede 150 dolarlık psikolojik direnci test etmeye kararlı göründüğünü, BTC’nin düşüş yaşaması durumunda bunun gerçekleşmeyeceğini ifade etti.


Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir, habere konu şahısların kendi görüşleridir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Yeterli deneyim ve birikime sahip değilseniz bir danışmandan yardım almanız önerilir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Uzmancoin ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl