Litecoin rüzgârı arkasına aldı, çift haneli arttı

Önde gelen kripto paralardan biri olan Litecoin, son 24 saat içinde yüzde 30'un üzerinde değer kazanarak CoinMarketCap'te 4. sıraya yerleşti.

Piyasa kapitalizasyonu ile en büyük kripto paralardan biri olan Litecoin, yakında daha fazla gizlilik için ek özellikler sağlanacağının açıklandığı bir duyurunun ardından 24 saat içinde yüzde 30’un üzerinde değer kazanarak 33 dolardan 43 dolara çıktı.

CoinMarketCap’ten alınan son verilere göre LTC, yayın saatinde 43.5 dolardan işlem görüyor. Kripto para, en son bu seviyede yer aldığında tarih üç ay öncesini, 16 Kasım 2018’i gösteriyordu.

Dün yayınlanan bir duyuruda Litecoin Vakfı’nın Litecoin’e Mimblewimble protokolünü uygulama konusunda Beam’le görüştüğü bildirildi.

 

Beam’den yapılan açıklamada Litecoin’e gizlilik özellikleri kazandırabilmek için araştırmalara başlandığı kaydedildi. Bu dönüşüm sağlandığında LTC ile tam olarak gizlilik içinde işlem yapmanın mümkün olacağı ifade edildi.

CoinMarketCap’te ilk 4’e girdi

Litecoin’in piyasa kapitalizasyonu yakaladığı yükselişle beraber 2.6 milyar dolara ulaştı. Kripto para, böylece 2.4 milyar dolarlık EOS’u geçerek dördüncü sıraya yerleşti.

Öte yandan Litecoin bugün yüzde 30’dan fazla artarak 43 dolar olsa da hala 2017’de görülen 375 dolarlık en yüksek seviyeden önemli ölçüde geride.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
In this article

Katkıda Bulun