Litecoin’in kurucusu, saldırının ardından Bancor’u hedefe aldı

Litecoin'in kurucusu Charlie Lee, hack'lenen merkezsiz kripto para borsası Bancor'u eleştirdi. Lee, "Bir borsa, müşterilerinin paralarını kaybedebiliyor ya da bu paraları dondurabiliyorsa merkezsiz değildir." dedi.

Daha önce bildirdiğimiz gibi İsrail merkezli merkezsiz kripto para borsası ve token yaratma platformu Bancor, dün bir saldırı yaşadı. Bancor’un güvenlik açığından yararlanan hacker’lar, toplam değeri 13.5 milyon dolar olan 25 bin ETH ile 230 milyon adet NPXS’yi çaldı.

Bancor’un hack’lenmesinin ardından kişisel Twitter hesabından olayı yorumlayan Litecoin‘in kurucusu Charlie Lee, “Bir borsa, müşterilerinin paralarını kaybedebiliyor ya da bu paraları dondurabiliyorsa merkezsiz değildir. Bancor her ikisini de yapabiliyor. Bu yanlış bir ademi merkeziyet anlayışı.” ifadelerini kullandı.

Saldırının ardından platform, çalınan 3,2 milyon BNT token’ını dondurarak transferini önlediklerini bildirmişti.

Geçtiğimiz yıl bir ICO gerçekleştiren Bancor, 153 milyon dolar toplayarak zamanının en büyük ICO’sunu gerçekleştirmişti. Öte yandan Bancor’un BNT token’ı da olaylardan büyük ölçüde etkilendi. BNT, CoinMarketCap’ten elde edilen verilere göre son 24 saat içinde yüzde 14,5 oranında gerileyerek 2,55 dolara düştü.

→ ‘OTORİTELER BITCOIN’E BALYOZU İNDİRECEK’

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl