Microsoft, kimlik sistemlerinde Bitcoin ve Ethereum gibi blok zincirlerini kullanacak

Microsoft, merkezsiz kimlik sistemlerinde Bitcoin, Ethereum ve Litecoin gibi halka açık blok zincirlerini kullanacağını açıkladı.

Microsoft, merkezsiz kimlik sistemlerinde Bitcoin, Ethereum ve Litecoin gibi halka açık blok zincirlerini kullanacağını açıkladı. Şirket, ilk olarak blok zinciri tabanlı kimlik sistemlerini Microsoft Authenticator uygulaması vasıtasıyla destekleyecek.

Bugün, dünyada kullanılan kimlik sistemlerinden farklı olarak merkezsiz kimlik sistemi, hükümet veya büyük teknoloji şirketi gibi tek bir merkezi organ tarafından denetlenmez. Merkezsiz kimlik sistemi, sansür olasılığını ortadan kaldırarak bireyin kimlik ve itibarı üzerinde tam kontrole sahip olmasını sağlar.

Microsoft, merkezi olmayan kimlik sistemlerini araştırmaya başladıktan sonra gizlilik, kişinin kendi mülkiyetine sahip olması ve izinsiz erişim imkanı olanakları nedeniyle halka açık blok zincirlerine yöneldi.

Microsoft’un resmi açıklamasında konuyla ilgili olarak, “Adem-i merkeziyetçi depolama sistemlerini, fikir birliği protokollerini, blok zincirlerini ve çeşitli standartları inceledikten sonra blokchain teknolojisinin ve protokollerinin merkezsiz kimlik sistemleri için uygun olduğuna inanıyoruz.” ifadeleri kullanıldı.

LinkedIn’de kullanılabilir

Son olarak Microsoft, söz konusu merkezsiz kimlik sistemini, kendi ürünü iş hayatında kullanılan bir kimlik ve itibar platformu olan LinkedIn’de kullanmayı düşünüyor olabilir.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl