Litecoin’in kurucusundan kripto para meraklılarına Bitcoin tavsiyesi

Litecoin'in kurucusu Charlie Lee, kişisel Twitter hesabından kripto para meraklılarına bir Bitcoin tavsiyesinde bulundu.

Litecoin’in kurucusu Charlie Lee oldukça sıradışı bir karakter. Sadece kendi Litecoin’leri ile ilgilenmekle kalmıyor ayrıca insanları Bitcoin almaya teşvik ediyor.

Bu dengeli ve dürüst yaklaşım kripto para topluluğunu adeta ikiye böldü: Birçoğu bunu olumlu karşılarken bazıları ise eleştirilerde bulunuyorlar.

Bugün paylaştığı bir tweette Lee, kripto para yatırımcılarının, başka bir dijital varlık düşünmeden önce en az bir Bitcoin almayı hedeflemeleri gerektiğini söyledi. Lee attığı tweette, en fazla 21 milyon Bitcoin olacağını söyleyerek, yeterli sayıda BTC olmadığını vurguladı.

Yani Lee yaptığı paylaşımla, Bitcoin’in az sayıda olması nedeniyle diğer coin’lerden önce en az 1 BTC sahip olmaya çalışılması önerisinde bulundu.

Lee’nin tweet’i şöyleydi:

“En fazla 21 milyon Bitcoin olacak. Her milyonere yetecek kadar BTC yok. Yani başka bir coin almadan önce (LTC dahil), en az 1 BTC sahibi olmaya çalışın. 1 BTC’ye sahip olduktan sonra, istediğiniz tüm shitcoin’leri satın alın!”

Bilindiği üzere Lee’nin Litecoin’lerini 2017’nin boğa piyasasının zirvesine yakın bir yerde satmasından dolayı kötü bir ünü var ve bu yüzden eleştirilere maruz kalıyor. O zamandan beri Lee’ye yapılan eleştirilerin başında Litecoin’e olan bağlılığının eksik olması geliyor.

Litecoin’in bir shitcoin olduğunu öne sürdüğünü düşünen takipçilerinin tepkilerinden sonra Lee şöyle dedi:

“Diğer coin’lere sahip olmak daha risklidir. BTC’ye sahip olmak daha kesin bir bahis. Yani spekülasyon yapmadan önce sağlam bir şeye yatırım yapın. Ve hayır, ben LTC’ye shitcoin demedim.”

Lee ayrıca LTC’yi yaratmadan önce BTC’ye sahip olduğunun altını çizdi. Sınırlı bir arzı bulunan LTC’ye de aynı mantığın uygulanıp uygulanmadığı sorulduğunda ise Lee, Litecoin’in henüz Bitcoin statüsüne ulaşmadığını söyledi.

→ DÜNYANIN İLK BANKA DESTEKLİ KRİPTO PARA BORSASI SONUNDA AÇILDI

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl