100 doları günler sonra tekrar aşan Litecoin için 3 analistten 3 yorum

Litecoin, Ağustos'ta gerçekleşecek olan blok ödülü yarılanması yaklaşırken tekrar 100 doların üzerine çıktı. Forbes'a konuşan 3 isim, Litecoin'deki son görünümü değerlendirdi.

Litecoin, son iki gündür önemli sayılabilecek bir artış kaydetti. Kripto para, 84 dolardan 105 dolara yaklaşık yüzde 25 oranında değer kazandı.

Binance’ten elde edilen son verilere göre Litecoin, 103.8 dolardan alınıp satılıyor.

Litecoin’deki son artışı değerlendiren analistler, yaklaşan blok ödülü yarılanmasına, Bitcoin’deki yükseliş haline ve güçlü piyasa duyarlılığına dikkat çekti.

Ağustos ayında gerçekleşecek olan blok ödülü yarılanmasında Litecoin’de madenci ödülleri, 25 LTC’den 12.5 LTC’ye düşecek. Bunun kripto paranın fiyatı üzerinde yukarı yönlü bir baskı oluşturduğu düşünülüyor.

Forbes’a konuşan kripto para şirketi Pyrofex’ten matematisyen Derek Sorensen, “Arzın kısıtlanacak olması nedeniyle fiyatın yükseleceği beklentisi önceki aylarda talebi artırıyor. Yarılanma gerçekleştikten sonra küçük bir balon bile oluşabilir.” dedi.

Kripto para fonu BitBull Capital’in CEO’su Joe DiPasquale ise, yaklaşan yarılanmayı Litecoin fiyatı için olumlu bir etmen olarak niteledi.

DiPasquale ayrıca, “Litecoin’in yükselişi, büyük olasılıkla SEC’in ETF kararını ertelemesi durumunda bile Bitcoin’in esneklik göstermesinden dolayı piyasada yenilenen güvenin bir sonucu. Litecoin, piyasanın Bitcoin’e olan güveninden doğrudan etkileniyor” diyor.

Öte yandan analist Jon Pearlstone, “100 dolar Litecoin için önemli bir teknik seviye ve fiyat birkaç hafta önce 100 doları orta halli bir hacimle test ettiğinde geri çekildi. Bugün bu seviye, kripto paranın büyük borsalarda Bitcoin ile önemli ölçüde satın alınması dahil olmak üzere güçlü bir hacimle test ediliyor. Bu, 125 doları hedefleyen gerçek bir yükseliş hareketi izlenimi veriyor. 100 dolar seviyesini yakından izlemek önem taşıyor. Böyle güçlü bir hamleden sonra fiyat 100 doların altına düşerse bu bir tehlike işareti olabilir.” şeklinde konuşuyor.

Yaklaşık 6 milyar 400 milyon dolarlık piyasa kapitalizasyonu ile en büyük beşinci kripto para olan Litecoin, 5 milyar 700 milyon doları aşan hacmiyle son 24 saat içinde en çok işlem gören dördüncü kripto para.


Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir, habere konu şahısların kendi görüşleridir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Yeterli deneyim ve birikime sahip değilseniz bir danışmandan yardım almanız önerilir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Uzmancoin ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl