Litecoin Cash adında yeni bir çatal geliyor

Geçtiğimiz yıl 2018'in kripto para çatallarının birbiri ardına piyasa sürüleceği yıl olacağını bildirmiştik ancak bir Litecoin çatalı sürpriz oldu.

Geçtiğimiz yıl 2018’in kripto para çatallarının birbiri ardına piyasa sürüleceği yıl olacağını bildirmiştik ancak bir Litecoin çatalı sürpriz oldu. Litecoin Cash adı verilen yeni ve ilk Litecoin çatalı, mevcut Litecoin sahiplerine 1’e 10 şeklinde Litecoin Cash verecek. Yeni çatal Litecoin Cash’in algoritması ise Litecoin gibi Scrypt değil, Bitcoin’in kullandığı algoritma olan SHA-256 olacak.

Litecoin bulunduranlar 1’e 10 alacak

3 Şubat’ta Bitcointalk forumunda yayınlanan duyuruya göre geliştiriciler çatallanmayı 1,371,111. blokta gerçekleştirecek. Çatallanmanın gerçekleştiği sırada elinde Litecoin bulunduranlar, o miktarın 10 katı Litecoin Cash elde edecek.

Neden?

Litecoin Cash çatalının duyurulmasıyla hemen hemen herkesin zihninde şu soru belirdi: Neden? 2017 yılında Bitcoin’in çatalı Bitcoin Cash, piyasaya sürülürken açık bir nedeni vardı: Bitcoin’de artık bir kronik sorun halini almış ölçeklendirme ve blok boyutu problemi. Bitcoin Gold adı verilen bir başka çatal, madenciliği tekelcilikten kurtarmayı öne sürdü. Oysa Litecoin’de bu sorunların hiçbiri bulunmuyor.

Ekibin bildirisine göre Litecoin Cash, iyi bir zorluk ayarlaması olan hızlı ve ucuz SHA256 algoritmasına sahip kripto para boşluğunu dolduracak. Litecoin Cash aynı zamanda SHA256 madencileri için az olan destinasyon seçeneğini genişletecek.

Ekip kendisini gizliyor

Resmi internet sitesine bakıldığında çatalın arkasındaki ekip kendisini gizliyor gibi. Sadece 4 ekip üyesi yer alıyor ve bu ekiplerin yalnızca ilk adları veya takma adları bulunuyor. Bunların dışında pek bilgi yok.

Öte yandan ekip, toplam Litecoin Cash’lerin yüzde 1’ini pre-mine olarak alacak. Bu kabul edilebilir bir oran.

Litecoin Cash çatalının Litecoin’e kıyasla ciddi kullanım durumlarına veya avantajlara sahip olmadığını söylemek mümkün. Yeni çatal, ekibin para kazanmak hamlesi dışında bir şey ifade etmiyor gibi görünüyor. Bununla birlikte çatalın başarılı olup olmayacağını zaman gösterecek.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl