Litecoin, Lee’nin 20 dolar hedefine ulaştıktan sonra %50 arttı

En büyük altcoin'lerden biri olan Litecoin'in fiyatı Charlie Lee'nin 20 dolar hedefine ulaştıktan sonra yaklaşık yüzde 50 arttı.

Charlie Lee tarafından yaratılan ve sıklıkla Bitcoin’in gümüşü olarak adlandırılan kripto para Litecoin, kurucusu Charlie Lee’nin 20 dolar hedefine ulaştıktan sonra yaklaşık yüzde 50 oranında değer kazandı.

Lee, 2017’de kripto para fiyatları yüksek seviyelerde seyrederken Litecoin fiyatı hakkında çok ilginç bir yorum yapmıştı. Lee, 11 Aralık 2017’de Litecoin’in 20 dolara düşmesini kaldıramayacak herhangi birinin yatırım yapmaması gerektiğini söylemişti. Bundan tam bir yıl sonra Litecoin, 11 Aralık 2018’de 20 dolara kadar düştü.

Lee, yatırımcılara 20$’ın dip olduğunu düşündürmüş olabilir

Kripto para, Lee’nin 20 dolar hedefine ulaşmasının ardından yaklaşık yüzde 50 oranında değer kazandı ve 38 dolara kadar çıktı. Yatırımcılar, Lee’nin söyleminden hareketle Litecoin için 20 dolar seviyesinin dip olduğunu düşünmüş olabilirler.

Öte yandan Litecoin için bir başka ilgi çekici gelişme de Lightning Network node sayısının 100’ü geçmesi. Kısa süre önce yapılan açıklamaya göre Litecoin için Lightning Network teknolojisi 2018’de piyasaya sürülmesinin ardından istikrarlı bir şekilde ilerliyor. Bununla birlikte Litecoin’in LN node sayısı 5130 node’a sahip olan Bitcoin’in Lightning Network’üne kıyasla hala düşük. Bitcoin’de Lightning Network kapasitesi 550 BTC’yi aşarken Litecoin’de bu 26.5 LTC düzeyinde.

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl