Litecoin’in yaratıcısı Charlie Lee, tüm LTC’lerini sattı

Litecoin'in yaratıcısı Charlie Lee, elinde bulunan bütün Litecoin'leri satıp bağışladığını açıkladı.

Litecoin’in yaratıcısı Charlie Lee, sürpriz bir hamleyle elinde bulunan bütün Litecoin‘lerini satıp bağışladığını açıkladı.

Lee, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamadan öne çıkan bölümler şöyleydi:

“Geçtiğimiz yıl fiyatla ilgili tweet’lerden uzak durmaya çalışıyordum ama bu zor, çünkü fiyat Litecoin’in büyümesinin önemli bir parçası. Ve Litecoin fiyatı, iyi ya da kötü haberlerle ilgili tweet’lediğim zaman bunu kendi çıkarım için yapmakla suçlanıyordum. Önemli tweet’lerimin öncesinde veya sonrasında LTC’yi her zaman alıp satmaktan kaçındım ama bu benim bildiğim bir şey.”

“Bunlardan dolayı son birkaç günde tüm LTC’yi sattım ve bağışladım. 6 yıldan fazladır ilk kez hiçbir Litecoin’e sahip değilim. Bu kesinlikle garip bir his ama her nasılsa aynı zamanda rahatlatıcı. Litecoin başarılı olduğunda maddiyatla değil pek çok farklı şekilde ödüllendirileceğim. Şimdi Litecoin’in büyümesine göz kulak olmamın en iyi yol olduğuna inanıyorum.

Lütfen sattıklarımın değerini bana sormayın. Paranın miktarının GDAX’in günlük hacminin küçük bir yüzdesi olduğunu ve piyasayı etkileyecek bir miktar olmadığını söyleyebilirim.”

Zamanlaması tepki çekti

Lee’nin Litecoin’lerini satmasını açıklamasıyla Bitcoin Cash‘in Coinbase’e eklenmesi ve 4000$ gibi tarihi bir zirveyi görmesi aynı vakte denk geldi. Lee, bu nedenle Litecoin’lerini satıp Bitcoin Cash almakla suçlanıyor. Ancak Litecoin’in kurucusu, yaptığı açıklamayla bu iddiaları yalanladı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl

1 yorum

  1. indirim kodu Cevapla

    Litecoin bütün piyasayı manipüle eder, fiyat baya düşer diye beklerken gayet sağlam durdu.