Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Litecoin’in kurucusu Charlie Lee, Satoshi Nakamoto mu?

Bilim, mühendislik ve teknoloji alanlarında dünyanın önde gelen eğitim kurumlarından biri olan MIT’nin (Massachusetts Teknoloji Enstitüsü) internet sitesinde gizemi henüz çözülemeyen bir proje için geri sayım başlatıldı. Projenin neyle ilgili olduğuna dair hiçbir ayrıntı verilmezken 1 Ağustos 2017 tarihinde sona erecek geri sayım ekranında kocaman bir Litecoin logosu yer aldı. Litecoin kurucusu, Bitcoin’in yaratıcısı mı? MIT’nin sitesinde bulunan bu gizemli geri sayımla ilgili olarak dedikodular dolaşmaya başladı. Bir MIT mezunu olan Litecoin yaratıcısı Charlie Lee hakkında Satoshi Nakamoto‘nun ta kendisi...

Bilim, mühendislik ve teknoloji alanlarında dünyanın önde gelen eğitim kurumlarından biri olan MIT’nin (Massachusetts Teknoloji Enstitüsü) internet sitesinde gizemi henüz çözülemeyen bir proje için geri sayım başlatıldı. Projenin neyle ilgili olduğuna dair hiçbir ayrıntı verilmezken 1 Ağustos 2017 tarihinde sona erecek geri sayım ekranında kocaman bir Litecoin logosu yer aldı.

Litecoin kurucusu, Bitcoin’in yaratıcısı mı?

MIT’nin sitesinde bulunan bu gizemli geri sayımla ilgili olarak dedikodular dolaşmaya başladı. Bir MIT mezunu olan Litecoin yaratıcısı Charlie Lee hakkında Satoshi Nakamoto‘nun ta kendisi olduğuna dair iddialar ortaya atıldı.

Lee’nin Nakamoto olduğu konusunda hiçbir elle tutulur kanıt olmamasına karşın söylentiler hızla yayıldı.

Bir Reddit postundaki kullanıcı Jaw709’a göre bu teoriyi ispatlamanın en inandırıcı argümanlarından biri Lee’nin Twitter’daki kullanıcı adı.

Lee, 2008’de Twitter’daki kullanıcı adını değiştirdi ve “SatoshiLite” yaptı. Bu değişiklik, Satoshi Nakamoto’nun ismini taşıdığından bu teoriye göre önemli bir gösterge. Aynı zamanda Bitcoin’in 2009 yılında, Litecoin’in ise 2011’de piyasa çıktığı düşünülecek olursa işler daha da esrarengiz bir hal alıyor.

Her ne kadar gizemli proje geri sayımında Litecoin işareti yer alsa da Lee’nin bunun hakkında hiçbir fikri yok gibi görünüyor. Bunun yanı sıra Litecoin’in kurucusunun Nakamoto olduğu konusundaki söylentileri hiç kafasına takmadığı biliniyor.

 

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl