Charlie Lee’nin Litecoin öngörüsü dün gerçekleşti

Kripto para Litecoin'in kurucusu Charlie Lee'nin Litecoin'e ilişkin Şubat ayında ortaya attığı iddia dün gerçekleşti.

Litecoin’in kurucusu Charlie Lee, 25 Şubat 2018’de kişisel Twitter hesabından Litecoin ile ilgili olarak bir öngörüde bulunmuştu. Lee, Ethereum’un piyasa değerinin Bitcoin’in piyasa değerini hiçbir zaman geçemeyeceğini ama Litecoin’in piyasa değerinin 2018’de Bitcoin Cash‘i geride bırakacağını iddia etmişti.

Lee, bu öngörüde bulunduğu sırada Litecoin 210 dolar, Bitcoin Cash ise 1,200 dolardan işlem görüyordu.

Lee’nin iddiası dün gerçek oldu. Bitcoin’in dünkü düşüşü sırasında Bitcoin Cash’e göre ayakta kalan Litecoin, 1.364 milyar dolarlık piyasa değeri ile Bitcoin Cash’in üzerine çıktı. Kripto para, 4 milyon dolar farkla Bitcoin Cash’i geride bıraktı. Ancak daha sonra Bitcoin Cash toparlanarak Litecoin’i geçti.

Litecoin’in piyasa değerinin Bitcoin Cash’i geride bırakmasında Litecoin’in değer kazanmasından ziyade Bitcoin Cash çatallanmasının etkisi ile Bitcoin Cash’in değerindeki büyük kayıp etkiliydi. Zirve noktasında 1,400 dolardan alınıp satılan BCH, dün 77 dolar seviyesine kadar düştü.

Bu arada 19 Aralık’ta 375 dolardan işlem gören Litecoin ise bugün 23 dolardan el değiştiriyor.

Öte yandan Litecoin’in kurucusu Charlie Lee, zirveye yakın noktalarda tüm Litecoin’lerini sattığını açıklaması nedeniyle eleştiriliyor.

→ ETHEREUM GİRİŞİMİNDE İŞTEN ÇIKARMA DALGASI

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl

1 yorum

  1. Rahman Cevapla

    Litepayi BCH nin rakibi olarak çıkartmışlardı. Bilmem kaç saniyede transfer yapıyor diye kandırdılar.Tamamen yalan olduğu ortaya çıktı. Ondan sonra bizim bir alakamız yok bizim ekibimiz değil dediler. Şimdide fiyatı geçtik diye artislik yapıyor sahtekar