Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

CNBC sunucusu canlı yayında bağırdı: “Evi, arabayı satıp Litecoin alın!”

CNBC’de yayınlanan Fast Money adlı programın sunucusu, yayın sırasında, "Evi, arabayı satıp Litecoin alın!" diye bağırdı.

CCN’de yer alan habere göre kripto para çılgınlığı bir kez daha ana akım medyada boy gösterdi. CNBC’de yayınlanan Fast Money adlı programda, son aylarda Bitcoin ve Litecoin’in parabolik yükselişinden bahsedilirken sunucu şöyle bağırdı:

“Evi, arabayı, çocukları satıp Litecoin alın!”

CNBC sunucusu etkilenmekte sonuna kadar haklı. Zira Aralık ayında 22.93 dolar seviyesine gerilemesine karşın Litecoin, Mayıs ayında 118.15 dolara yükseldi. Bu da yüzde 416 gibi bir yükseliş demek oluyor.

Her ne kadar gelişmeler umut verici olsa da Litecoin Vakfı Direktörü Franklyn Richards, yakın tarihli bir yazı ile yatırımcıları çok fazla heyecanlanmamaları konusunda uyardı.

Litecoin, fiyatın temelden ayrılmaya devam etmesi durumunda balon bölgesine girme riski taşıdığını vurgulayan Richards, “Fiyat, zincir üstü ölçütlerden epeyce uzak, yani bu büyüme olumluyken şu anda sürdürülebilir değil ve bir geri dönüş görebiliriz. Aksi taktirde, kendimizi düşündüğümüzden daha kısa bir sürede başka bir balon senaryosunda bulabiliriz” diye konuştu.

Öte yandan CNBC sunucusunun sözleri sosyal medyada yankı bulurken, birçok kripto para meraklısı, “CNBC’de ne tartışılırsa, bunun tersini yapın.” şeklinde şakayla karışık ifadeler kullandılar.

TSİ 18.00 itibari ile Litecoin, 117 dolardan işlem görüyor. Kripto parada blok ödülleri, Ağustos ayında yarı yarıya düşürülecek. Fiyatın bu olayın fiyatı artıracağı beklentisi ile yapılan satın alımlar nedeniyle yükseldiği düşünülüyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl