Ekonomist Jim Cramer: Litecoin yatırımcıları aptaldır

CNBC sunucusu ve ekonomist Jim Cramer, kripto paraları "ahmakların yatırım yaptığı para" olarak nitelendirdi ve Litecoin sahiplerine "aptal" olduklarını söyledi. Cramer, kripto paralara "bir milyon yıl geçse bile asla dokunmayacağını” söyledi.

jim-cramer

CNBC’nin “Mad Money” programının sunucusu ünlü finans gazetecisi Jim Cramer, özellikle Litecoin gibi kripto paraların yatırımcılarına seslenerek, “Bence siz bir aptalsınız. Ben üniversiteye aptal olmak için gitmedim. İnsanlar bu şeyleri almamalı” dedi. Cramer ayrıca, düzenlemelerdeki eksiklik ve bir mevduat bankasına güvenme konusundaki endişeleri nedeniyle kendisinin asla kriptoya yatırım yapmayacağını söyledi. Parasını bir kripto para firmasından geri almaya çalışırken yaşadığı başından geçen bir olayı anlatan ünlü finans gazetecisi, bu süreci sinir bozucu olarak nitelendirdi.

SEC’ye “Para basan ahmakları durdurun” çağrısı

Bu arada Cramer, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nu kontrolsüz bir şekilde “para basan ahmakları” durdurmaya çağırdı.

Cramer, “Bence büyük bir tarama yapmaları gerekiyor. İnsanların para basmasını durdurmak zorundalar. Bu, ahmakların para bastığı bir sektör. Bunlar en kötü Nasdaq hisselerinden bile daha kötü.” diye vurguladı.

CNBC sunucusu son olarak, JPMorgan Chase Bank gibi geleneksel bankaları tercih ettiğini ifade ederek, “Paramın JPMorgan’da olmasını seviyorum ve pazartesi günü bakiyemin orada olup olmadığını kontrol edebiliyorum. Bu iyi hissettiriyor.” dedi.

Cramer, geçtiğimiz günlerde ise XRP, Cardano (ADA) ve Dogecoin (DOGE) gibi kripto paraların sıfırlanabileceği konusunda uyarıda bulunmuştu.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl