Charlie Lee: Litecoin’i eğlenmek için yarattım

Litecoin kurucusu Charlie Lee, LTC'yi daha çok eğlence amacıyla yarattığını ve fiyat bakımından bugünlere ulaşacağını hiçbir zaman beklemediğini söyledi.

Yılın en iyi performans gösteren altcoin’lerinden biri olan Litecoin, Aralık ayından bu yana %350 artarken kurucusu Charlie Lee de, verdiği yakın tarihli bir röportajda LTC’nin şu anki pozisyonu ve gelecek planları hakkında konuştu.

Söze Litecoin’i daha çok eğlence amacıyla yarattığını belirterek başlayan Lee, şunları söyledi:

Bitcoin ve Litecoin arasında altının gümüşle olan ilişkisi gibi bir ilişki kurmak istedim. Bitcoin değer saklama aracı olarak iyiyken, Litecoin de ödemelerde iyi olacaktı.”

Litecoin’in kuruluşundan bu yana fiyat bakımından şu anki performansını yakalayacağını hiç düşünmediğini belirten Lee, bu performansta Bitcoin boğa koşusunun yanı sıra Blockchain üzerinde aktive edilen SegWit’in de etkili olduğunu söyledi. Ayrıca, hiçbir kripto paranın her şey için ve herkes için olamayacağının da altını çizdi.

Röportajın devamında Bitcoin ile Litecoin’i de karşılaştıran Lee, şunları söyledi:

“Litecoin, Bitcoin’e göre daha merkezi ve daha az güvenli. Bunun yanında, işlemleri daha hızlı, işlem ücretleri daha düşük ve bant genişliği de daha fazla. Bu özellikler bizi mikro işlem alanına yöneltti.”

Ayrıca Lee, Bitcoin’deki nispeten yavaş işlemleri madencilerin en yüksek kârı elde etmek istemelerine bağladı.

Coinbase’de çalışırken Litecoin’i inşa etmeye başladığına da değinen Lee, ortalama bir kişi için Bitcoin’i kullanımı kolay hale getirme ortak niyetini paylaştığını belirtti.

Yine Litecoin’in başarı sırları hakkında konuşurken diğer girişimcilere kripto paraları etrafındaki tüm ekosistemin mükemmel bir şekilde çalıştığından emin olmalarını tavsiye eden Lee, Satoshi’yle ilgili olarak da şu yorumu yaptı:

“Satoshi’nin bu dünyadan göçüp gitmiş olması çok muhtemel. Fakat gerçekte hala buradaysa, tüm bu saçmalıklarla uğraşması gerekmiyor.”

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl