1.5 yıldır ilk kez: LTC’de “Death Cross” devrede

LTC fiyat grafiğinde, 50 günlüğün 200 günlüğü kesmesi ile beraber 2018 yılının Nisan ayından bu yana ilk defa Death Cross görüldü.

Litecoin’de “Death Cross” tehlikesinin yaklaştığını bildirdikten birkaç gün sonra endişeler gerçek oldu.

Önde gelen kripto paralardan biri olan LTC’de düşüş eğiliminin devam etmesinden dolayı 50 günlük hareketli ortalama, 200 günlük hareketli ortalamayı aşağı yönlü kesti. Teknik analiz literatüründe “Death Cross” olarak adlandırılan bu durum, fiyatın daha da düşebileceğine işaret ediyor.

LTC, 2019 yılına adeta fırtına gibi bir başlangıç yapmıştı. Aralık 2018’de 22 doları gören kripto para, yaklaşan blok ödülü yarılanmasının katkısıyla birlikte buradan Haziran ayında 146 dolara kadar yüzde 563 yükselmişti. LTC, ilerleyen dönemde yarılanma gününe yaklaşıldıkça değerini büyük ölçüde yitirdi ve yarılanmanın ardından da düşüşünü sürdürdü. Bugün 63 doları gören LTC, Haziran’dan beri yüzde 57 değer kaybetti.

LTC’de Death Cross, Nisan 2018’den beri ilk kez yaşanıyor. Aynı gösterge, en son 20 Nisan 2018’de ortaya çıktığında LTC, 155 dolardan birkaç haftada 183 doları görse de devam eden aylarda fiyat 20 dolar seviyelerine kadar inmişti.

Litecoin grafiği, kaynak: TradingView

XRP’de Death Cross nasıl gelişti?

İki hafta önce XRP’de de Death Cross görülmüştü. Bunun ardından fiyat 0.30 dolardan 0.22 dolara kadar inmişti. XRP bugün 0.25 dolardan el değiştiriyor.


Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir, habere konu şahıs/şirketlerin kendi görüşleridir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Yeterli deneyim ve birikime sahip değilseniz bir danışmandan yardım almanız önerilir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Uzmancoin ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl