Mati Greenspan: Litecoin büyük indirimde

Sosyal ticaret platformu eToro'nun kıdemli piyasa analisti Mati Greenspan, Litecoin'in fiyatının davasa ölçüde indirimli olduğunu söyledi.

Sosyal ticaret platformu eToro’nun kıdemli analisti Mati Greenspan, Salı günü yayınlanan sekiz sayfalık bir raporda Litecoin fiyatının büyük bir indirimle işlem gördüğünü öne sürüyor.

Greenspan, bu değerlendirmeyi çeşitli teknik ve temel faktörleri dikkate alarak yapıyor.

Analist, teknik açıdan Litecoin‘in Scrypt algoritmasını kullanan bir Proof-of-Work (PoW) blok zinciri oluşunun önemini vurguluyor. Greenspan, bu durum devam ettiği sürece Litecoin ağının yüzde 51 saldırılarına karşı dirençli kalacağını söylüyor. Ayrıca bir rakipten ziyade Bitcoin için bir tamamlayıcı olarak Litecoin’in geliştiricilerini övüyor. Litecoin, geçmişte SegWit ve Lightning Network gibi yenilikleri Bitcoin’den önce benimseyerek kripto paraların amiral gemisine entegre edilmesini sağlamıştı.

Ek olarak Greenspan, Litecoin’in kendisinden daha büyük değerlere sahip akranlarından daha yaygın bir şekilde benimsendiğini iddia ediyor. Örneğin LTC’nin günlük aktif adreslerinin (DAU) sayısı, toplam piyasa değeri kendisinden üç kat büyük dördüncü en büyük kripto para olan Bitcoin Cash‘in günlük aktif adres sayısının iki katından daha fazla.

Greenspan, Litecoin’in DAU oranı göz önüne alındığında kripto paranın mevcut kabul düzeyine göre fiyatının düşük olduğunu öne sürüyor.

Litecoin Vakfı’nın Alman bankası WEG Bank’ın yüzde 9,9’luk hissesini alması gibi duyurular, Litcoin’in benimsenme oranını daha da artırabilir.

Analist, Litecoin’in aşırı satım durumunda olduğunu düşünüyor.

Greenspan, “Litecoin’in yerleşik ve istikrarlı bir ürüne sahip olmasının yanı sıra önemli ölçüde benimsendiği gerçeği göz önüne alındığında bu ayı piyasası Litecoin’in aşırı satılmasına yol açmış olabilir.” diyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl