Litecoin için SegWit aktivasyonunda şimdilik sorun yok

Litecoin geliştirileri, yaklaşık bir ay kadar önce Segregated Witness adı verilen bir güncellemeyi Litecoin’e uygulayacaklarını açıklamıştı. Alınan bilgiye göre, Litecoin’de şu ana kadar SegWit entegrasyonu sorunsuz bir şekilde sürüyor. Konuyla ilgili olarak CoinDesk’e bir mail gönderen Litecoin’den Xinxi Wang, şu ifadeleri kullandı: “Segregated Witness, Litecoin için büyük bir başarı. Hiçbir sorun yok. Birçok Lightning Network ekibiyle Litecoin ekibi birlikte çalışıyorlar.” Bazı şirketler, henüz entegrasyon tamamlanmadan çalışmalara başlamıştı. Donanım cüzdanları üreten Trezor, 7 Haziran’da yaptığı açıklamayla beta serisi ürünlerin Litecoin için...

Litecoin geliştirileri, yaklaşık bir ay kadar önce Segregated Witness adı verilen bir güncellemeyi Litecoin’e uygulayacaklarını açıklamıştı. Alınan bilgiye göre, Litecoin’de şu ana kadar SegWit entegrasyonu sorunsuz bir şekilde sürüyor.

Konuyla ilgili olarak CoinDesk’e bir mail gönderen Litecoin’den Xinxi Wang, şu ifadeleri kullandı:

“Segregated Witness, Litecoin için büyük bir başarı. Hiçbir sorun yok. Birçok Lightning Network ekibiyle Litecoin ekibi birlikte çalışıyorlar.”

Bazı şirketler, henüz entegrasyon tamamlanmadan çalışmalara başlamıştı. Donanım cüzdanları üreten Trezor, 7 Haziran’da yaptığı açıklamayla beta serisi ürünlerin Litecoin için Segregated Witness’i destekleceğini duyurdu.

Coinbase’deki görevinden ayrılarak yeniden Litecoin’deki ekibin başına geçen Litecoin yaratıcısı Charlie Lee’nin, başarıyla sonuçlanabilmesi için tamamıyla bu projeye odaklandığı biliniyor.

Son olarak, SegWit’in Litecoin’de sorunsuz bir şekilde çalışmasıyla Litecoin’e olan talebin yükselebileceği ve bunun da Litecoin’in değerini arttıracağı öngörülüyor.

SegWit nedir?

Segregated Witness, Verilerin ağda depolanma şeklini değiştirerek blok zincirinde işlem kapasitesini arttırmayı hedefleyen bir sistem.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl