Jeff Bezos, Litecoin kurucusunu hatırlattı: Zirvede büyük satış

Amazon'un kurucusu ve CEO'su Jeff Bezos'un sadece iki günde yaklaşık 1.8 milyar dolarlık Amazon hissesi sattığı öğrenildi.

Amazon’un milyarder kurucusu ve CEO’su Jeff Bezos’un hisselerin zirve seviyelerinde işlem gördüğü 31 Ocak ve 3 Şubat’ta 1.74 milyar dolar değerinde Amazon hissesi sattığı ortaya çıktı.

Bezos’un hisseleri ne için sattığı bilinmiyor. Amazon’un kurucusu genellikle yılda en az 1 milyar dolarlık hisse satışı yapıyor. 2017 yılında bir uzay konferansında gazetecilere uzay araştırmaları şirketi Blue Origin’e fon sağlamak amacıyla her sene 1 milyar dolarlık Amazon hissesini elinden çıkardığını açıklamıştı.

Bezos’un şimdiye kadarki en büyük satışı Temmuz ve Ağustos 2019’da gerçekleşmişti. O sırada Bezos, 2.8 milyar dolarlık satış yapmıştı.

Amazon’un kurucusunun net serveti yaklaşık 126 milyar dolar.

Charlie Lee’yi hatırlattı

Bezos’un zirvede Amazon hisselerinden bir kısmını elinden çıkarması, kripto para meraklılarına Litecoin’in kurucusu Charlie Lee’yi hatırlattı. Lee, Litecoin’in fiyatının rekor seviyeye çıktığı 20 Aralık 2017’de tüm LTC’lerini elinden çıkardığını açıklamıştı.

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl