Litecoin’in yaratıcısı Charlie Lee’den önemli açıklamalar

Litecoin'in kurucusu Charlie Lee, bir Youtube röportajında LTC'lerini satma fikrinden Litecoin'e kadar önemli konularda çarpıcı açıklamalar yaptı.

Litecoin’in kurucusu Charlie Lee, geçtiğimiz yıl kendi kripto para biriminin kendine ait olan tüm paylarını satması hakkında konuştu.

Lee, TenX’ten Julian Hosp’a Youtube üzerinde verdiği röportajda, Aralık ayında vermiş olduğu kararın, LTC’nin fiyatının kendi sattığı fiyatın altına düştüğü için kısa vadede doğru karar gibi gelmediğini söyledi.

Lee, LTC’lerini yaklaşık 290 dolardan satmıştı. Litecoin‘in şu andaki fiyatı 152 dolar seviyesinde.

Lee, bunu yapma amacının, Litecoin Vakfı’nın gelişimini devam ettirebilmesi adına çıkar çatışmalarını önlemek olduğunu söyledi. Litecoin’in yaratıcısı, uzun vadede verdiği kararın doğru olduğunu düşündüğünü de ekledi.

Dahası Twitter’da SatoshiLite ismiyle bilinen Lee, bu yaptığı hareketin Litecoin projesine fayda sağlayacağından emin olduğunu, “5 yıl sonra fiyat tüm zamanların en yüksek seviyesine gelecek.” ifadeleriyle belirtti.

Lee, ek olarak kripto para birminin gerçek anlamda merkezsizleşmesi için neler gerektiği konusunda da fikir verdi.

“Gelecekte önünde sonunda geri çekilmem gerektiğini düşünüyorum. Dünya çapında merkeziyetçi olamayan bir kripto para birimi olması için her şeyi kontrol eden bir lider olmamalı. Daha fazla merkezi olmayan bir hale getirmek için önünde sonunda geri çekileceğim.”

Lee, LTC ve BTC gibi projelerde, iş kanıtının mevcut ağın güvenliğini sağlamanın en iyi yolu olduğunu belirtti. Ardından, bir gün LTC’nin toplam arzını potansiyel olarak artırma konusunda bazı düşüncelere sahip olduğunu şaşırtıcı bir şekilde kabul ederek şu ifadeleri kullandı:

“Arz miktarı limite ulaşmaya başladığında ne olacağını söylemek zor. Şu anda coin çalışıyor. Ücretlere güveniyoruz ama ya ücretler yeterli gelmemeye başlarsa, o zaman ne olacak? Güvenlik azalacak. Her yıl küçük bir enflasyona sahip olmak mı, yoksa güvenlik için ödeme yapmak mı daha iyidir?”

Litecoin 2011 yılında kuruldu ve Bitcoin’in başlangıcından sonraki ilk kripto para birimi projelerinden biri. Litecoin, Bitcoin’e göre daha hızlı ve ucuz bir alternatif olarak adlandırılıyor. Şu anda 8 milyar dolar piyasa hacmine sahip olan Litecoin hafta boyunca 150 dolar civarındaydı.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl