Charlie Lee: Yakında Litecoin satın almayacağım

Litecoin'in kurucusu Charlie Lee, yakında herhangi bir zamanda Litecoin satın almayacağını, hatta hiç almayabileceğini söyledi.

Litecoin’in kurucusu Charlie Lee, CNBC’ye verdiği röportajda ayı piyasasına karşın kripto para adaptasyonunun büyüdüğünü söyledi.

Lee, mevcut piyasa değerinin kripto paralar hakkında ne anlattığını şöyle açıkladı:

“Sanırım uzun vadede bize kripto paranın başarısını anlatıyor. Kısa vadede fazla bir şey anlatmıyor. Örneğin, bu yıl Bitcoin ve Litecoin’de adaptasyon oldukça fazlaydı fakat fiyat yüzde 60-70 oranında düştü. Bu durum bugünlerde spekülasyonla yakından ilgili. Ama gelecekte fiyat kripto paraların başarısını yansıtacak.”

Litecoin’in kurucusu çıkar çatışmasını önlemek iddiasıyla Aralık ayında tüm Litecoin’lerini satmıştı. Lee, şimdi yakında LTC satın almayacağını söylüyor.

Lee, “Ben Litecoin’lerimi çıkar çatışması nedeniyle sattım, bu yüzden yakında herhangi bir zamanda Litecoin’lerimi geri almayacağım, ya da hiç almayabilirim. Ama bence satın alımlarınızı ortalama dolar maliyetine göre yapmak iyi bir yol. İnsanlara bunu yapmalarını tavsiye edebilirim. Kaybetmeyi göze alamayacağınız parayı harcamadığınız sürece bence bu iyi. Evlerini ipotek eden, tüm parasını bir coin’e yatıran insanlar için yüzde 80’e varan düşüşlerin gerçekten kötü olduğunu düşünüyorum. Ama karşılayabileceğiniz kadarıyla kripto paraya biraz para harcamanın gayet iyi olduğunu söylemeliyim.” şeklinde konuştu.

Lee, sözlerinin devamında ise “İnsanların teknolojiye, adaptasyona ve ölçeklendirmeye odaklanmasını istiyorum. Yani Lightning Network ya da Bitcoin ve Litecoin’in ölçeklendirilmesine yardımcı olan yan zincirler hakkında daha fazla konuşulduğunu görmek isterim. Şu andaki ayı piyasasının esasen insanların gerçekten oturup işlerini yapması için iyi bir zaman olduğunu düşünüyorum. Ve son birkaç ayı piyasasında gördüğüm şey buydu.” ifadelerini kullandı.

→ 261,000’DEN FAZLA BITCOIN YATIRIMCISININ KİŞİSEL VERİLERİ ÇALINDI

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl