Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Litecoin’in kurucusu: Yaklaşan yarılanma şok etkisi yaratacak

Litecoin'in kurucusu Charlie Lee, önümüzdeki ay gerçekleşecek olan blok ödülü yarılanmasının sistemde şok etkisi yaratacağını söyledi.

Litecoin’in kurucusu Charlie Lee, bir Youtube kanalına verdiği röportajda, yaklaşan blok ödülü yarılanması öncesinde Litecoin hakkında konuştu.

Lee, yarılanmadan kaynaklanacak olan şokun madencilik kârlılığının etkilemesinin yanı sıra, bazı madencileri geçici olarak cihazlarını kapatmaya itebileceğini söyledi.

Lee, “Bloklar muhtemelen bir süreliğine yavaşlayacak, yeniden ayarlayacağız ve her şey yoluna girecek ama bu kesinlikle sistem için bir şok olacak.” dedi.

Fiyatlardaki artışın yarılanmadan önce son yatırım akışı ile doğrudan ilgili olduğuna inanan Litecoin’in kurucusu, insanların fiyatların artacağı beklentisiyle satın alım yaptığını ve bunun da bir tür kendi kendini gerçekleştiren kehanet olduğunu dile getirdi.

Litecoin’in yaklaşan blok ödülü yarılanması, 5 Ağustos 2019’da gerçekleşecek. Bugün madencilerin elde ettikleri blok başına 25 LTC’lik ödül, 12.5 LTC’ye düşecek.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl