Litecoin’in ödeme işlemcisi Litepay, çok yakında kullanıma açılacak

Litecoin'in özel ödeme işlemcisi olan Litepay'de tüm hazırlıklar neredeyse tamamlandı. Litepay'in bu hafta kullanıma açılması bekleniyor.

Litecoin’in özel ödeme işlemcisi olan Litepay’in bu hafta kullanıma açılması bekleniyor. Litepay, geçtiğimiz Aralık ayında Litecoin Vakfı ve Litecoin’in yaratıcısı Charlie Lee tarafından duyurulmuştu.

Yakın bir zamanda insanlar, Litepay’in yardımıyla Litecoin‘in sunduğu özel bankamatik kartlarını kullanarak günlük ihtiyaçları için Litecoin ile ödeme yapmaya başlayacaklar. Ayrıca işletmeler de ödemeler için kripto para birimini kabul edebilecekler.

Hizmet, iki farklı nedenle değer sağlıyor.

İlk olarak işletmeleri Litecoin’i kabul etmeye başlamaları için ek bir teşvik ediyor, çünkü ödeme işlemcisi işletmeleri piyasa volatilitelerinden koruyarak kripto para birimini kabul etme riskini üstleniyor. İkinci olarak ise Litecoin sahiplerine banka kartlarıyla kısa vadede daha fazla likidite kazandırıyor.

Litecoin’de 2018 yılında ne gibi gelişmeler olacak?

Geçtiğimiz yılın Aralık ayında yayınladığımız bir haberde, 2018 yılının Litecoin için sürprizlerle dolu bir yıl olabileceğini belirtmiştik. Litecoin’in yaratıcısı Charlie Lee, 2018’de gerçekleştirilecek bir dizi yenilikten söz etmişti. Bunlar arasında ödeme işlemcisi, yakın bir zamanda gerçekleşecek. Ödeme işlemcisinin yanı sıra popüler bir online cüzdan, iyi bir ticaret platformu ve beklenmedik büyük bir sürprizin daha gelmesi bekleniyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl