Litecoin’in yaratıcısı, Monero ile ilgilendiğini açıkladı

Litecoin'in yaratıcısı Charlie Lee, verdiği bir röportajda gizlilik odaklı kripto para Monero ile yakından ilgilendiğini açıkladı.

Charlie Lee, kripto para alanındaki en önemli figürlerden biri. Bununla birlikte Bitcoin’e hızlı ve ucuz bir alternatif olarak Litecoin’i yarattıktan sonra tüm LTC’lerini satma kararından dolayı oldukça tartışılan bir isim oldu.

Lee, Litecoin‘in geliştirilmesinde aktif olarak hala yer almasına karşın ekosistemdeki birçok farklı projeyle de ilgilendi ve kısa bir süre önce verdiği bir röportajda Monero’nun en çok dikkatini çeken kripto paralardan biri olduğunu söyledi.

SFOX’a konuşan Lee, LTC’lerini satma kararının LTC’nin fiyatını etkili bir faktör olarak dikkatini dağıtmaksızın zamanını tamamen blok zincirinin geliştirilmesine ayırmasına izin verdiğini yineledi.

Öte yandan Lee, pek çok Blockchain projelerinde ektili bir oyuncu oldu. Litecoin’in geliştirilmesinin yanı sıra SegWit protokolü, Lightning Network, Atomic Swaps ve sayısız hata düzeltmelerinin uygulanmasında rol aldı.

Litecoin’in yaratıcısı, ilgisini çeken projelerden birinin gizliliğe odaklanan Monero olduğunu belirtti:

“İlgilendiğim bir başka proje Monero. Bence biraz gizlilik ve takas edilebilirlik, Bitcoin ile Litecoin’de eksik olan ve çok ihtiyaç duyulan bir şey.”

Bu arada Charlie Lee, Monero’nun geliştiricisi Ricardo Spagni’nin de dahil olduğu Magical Crypto Friends olarak bilinen grubun bir üyesi. Bu nedenle iki geliştirici arasındaki yardımlaşmanın teknolojik açıdan daha fazlası olduğu söylenebilir.

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl