Dünya yıldızlarının şampiyonluk maçının sponsoru Litecoin

Litecoin Vakfı, Jon Jones ve Alexander Gustafsson arasındaki UFC hafif ağır siklet şampiyonluk mücadelesinin sponsoru oldu.

Dün yapılan açıklamaya göre Litecoin Vakfı, Ultimate Fighting Championship (UFC) karma dönüş satanları organizasyonunun bir etkinliğine sponspor olacak.

Açıklamada vakıf, Jon Jones ve Alexander Gustafsson arasındaki UFC hafif ağır siklet şampiyonluk mücadelesinin ‘resmi kripto para ortağı’ olduğunu bildirdi. Litecoin Vakfı, sponsorluğun dijital paraların kabulünü artırma çabalarının bir parçası olduğunu ifade etti ve şöyle denildi:

“Markalar ve kurumların kripto para ve Blockchain’e dahil olmaya devam etmesiyle birlikte bu, bu teknolojinin ana akıma doğru yaklaşıyor olduğunun bir başka işaretidir.”

Litecoin 2011 yılında eski Coinbase mühendislik başkanı Charlie Lee tarafından piyasaya sürüldü. LTC, 84 milyonluk sınırlı bir arza sahip proof-of-work ile çalışan bir kripto para. Litecoin merkezi olarak yönetilmiyor. Bununla birlikte ağı Litecoin Vakfı geliştiriyor. Lee vakfın genel müdürü konumunda.

2017 yılının Aralık ayında 375 dolarla zirveye ulaşan Litecoin, bugün 30 dolardan işlem görüyor.

Haber: Cointelegraph

→ HERKES BITCOIN’DE YARILANMAYI BEKLERKEN CHARLIE LEE MORAL BOZDU

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl