SushiSwap’ta Litecoin filmi: Gizemli kurucu, milyonlarca token’ı elden çıkardı

SushiSwap'ın arkasındaki isim, milyonlarca SUSHI'yi 37 bin 400 ETH karşılığında elinden çıkardı. Çıkış dolandırıcılığı iddiaları konuşulmaya başlanırken kurucu isim "Böyle bir şey yok. Hâlâ işin başındayım." dedi.

klavye-hack

Son dönemde çarpıcı fiyat yükselişiyle beraber popüler hale gelen çiçeği burnunda DeFi projesi SushiSwap’ın gizemli kurucusu “Chef Nomi”, büyük miktarda SUSHI token’ı satışı gerçekleştirdi.

SUSHI, Şef Nomi’nin kurduğu SushiSwap protokolünün yönetim token’ı. Bugün gerçekleştirilen işlemlerde SushiSwap ekosisteminin geliştirilmesi için tahsis edilen SUSHI token’larının önemli bir bölümü 37 bin 400 ETH‘ye dönüştürüldü. Dönüştürülen SUSHI’lerin miktarı, yaklaşık 5 milyondu.

“Chef Nomi”, token’ların fiyatı önemsemeyi bırakarak taşıma sürecinin teknik ayrıntılarına odaklanabilmek için ETH’ye dönüştürüldüğünü iddia etti. SushiSwap, hizmetine yatırılan Uniswap LP token’larını Pazar günü piyasaya sürülecek olan alım satım platformuna taşımayı planlıyor.

Bu satış işlemi, birçok kişiden tepki aldı ve bazıları bunu bir çıkış dolandırıcılığı şeklinde yorumladı. Nomi ise iddiaları reddederek “Böyle bir şey yok. Hâlâ işin başındayım. Müzakerelerin içinde olacağım. Teknik kısma yardım edeceğim. Başarılı bir geçiş gerçekleştirmemize katkı vereceğim.” ifadelerini kullandı.

Gün içinde yüzde 75 oranında düşüş yaşadı

SUSHI, dün gün içerisinde 5 dolar seviyelerinden 1.31 dolara yüzde 75 oranında değer kaybetti. Daha sonra bir miktar toparlanan token, haberin yayına girdiği dakikalarda 1.65 dolardan işlem görüyor. SUSHI, 2 Eylül’de 10 doları aşmıştı.

Litecoin’in kurucusu Charlie Lee’yi hatırlattı

SushiSwap’ın kurucusunun bu satışı, Litecoin’in kurucusu Charlie Lee’nin yaptığını hatırlattı. Lee, Litecoin fiyatı 2017 yılının Aralık ayında zirve seviyesine ulaştığında elindeki tüm LTC’leri sattığını açıklamıştı. Bu durum Litecoin yatırımcıları tarafından tepki ile karşılanmıştı.

SushiSwap, SushiSwap nedir başlıklı yazımızda detaylı bir şekilde yer verdiğimiz gibi, popüler merkeziyetsiz token takas protokolü Uniswap’ın birkaç özellik eklenmiş bir kopyası.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl