Litecoin ve TenX, Litecoin debit kartı için güçlerini birleştirdi

Litecoin'in TenX'e eklenmesiyle ilgili haberlerin yanı sıra Litecoin ile TenX'in Litecoin debit kartı çıkarmak için iş birliğine gittikleri duyuruldu.

Litecoin’in kullanıcıların kripto paralarını basitçe harcamasına odaklanan bir girişim olan TenX’e eklenmesiyle ilgili haberlerin yanı sıra Litecoin ile TenX’in Litecoin debit kartı çıkarmak için iş birliğine gittikleri duyuruldu.

Litecoin’in CEO’su Charlie Lee, kişisel Twitter hesabı üzerinden dün yaptığı açıklamada, “TenX kısa bir süre önce cüzdanlarına LTC’yi ekledi ve bir Litecoin debit kartı çıkarmak için onlarla birlikte çalışma halindeyiz. Daha fazla bilgi için bizi takip etmeye devam edin.” ifadelerini kullandı.

Litecoin, LitePay ile daha önce benzer bir girişimde bulunmuştu fakat büyük umutlarla başlanan proje LitePay’den kaynaklanan sorunlar nedeniyle rafa kaldırılmıştı.

Bir Litecoin debit kartı esasen her Litecoin ve kripto para meraklısının beklediği bir proje ve ürün. Bu projenin başarılı bir şekilde tamamlanması, kripto paranın günlük yaşamda harcanmasını oldukça kolaylaştıracak. Dolayısıyla kabulünü de artıracak.

Bu arada Litecoin, artık TenX’in hem iOS hem de Android platformlarındaki cüzdan uygulamasında kullanılabilir.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl