Litecoin Vakfı’nda para krizi iddiası

Litecoin Vakfı'nın rezervlerinin önemli ölçüde azaldığı, kasada ilk çeyrek itibari ile 96,400 dolar para kaldığı bildiriliyor.

The Block’ta yer alan habere göre, büyük ölçüde Litecoin‘in kurucusu Charlie Lee’nin bağışlarıyla sürdürülen Litecoin Vakfı’nın kasasındaki para giderek eriyor.

Lee, vakfa 2017 yılının Aralık ayında yaklaşık 470,000 dolar bağışlamıştı ve bu 2017 yılının Haziran ayından beri alınan bağışların yüzde 80’ini oluşturuyor.

Azalan ilgi, 2019 ilk çeyrek için aylık bağışların 1000 doların altına gerilemesine neden olurken ürün satış gelirleri ise 300 doların altında kaldı.

Haberde, vakfın operasyon giderlerini ödemek için 2018’in ikinci çeyreğinden bu yana kripto para rezervlerinin yüzde 75’ini tükettiği, ilk çeyrek itibari ile 96,400 dolar parası kaldığı ifade ediliyor.

Öte yandan Litecoin’in kurucusu Charlie Lee, iddialara ilişkin bir açıklama yaptı. Lee, vakıfta işlerin yolunda gittiğini belirtmekle beraber fonların çoğu kripto paralarda tutulduğundan rezervlerin son ayı piyasasından olumsuz etkilendiğini kabul etti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl