Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Litecoin’deki devasa yükselişin arkasında ne var?

Geçtiğimiz Mart ayında 3.5$ seviyesinden işlem gören Litecoin, istikrarlı yükselişini sürdürüyor. Bitcoin’in gümüşü olarak bilinen dijital para birimi, Mart’tan bu yana yüzde 1800 oranında bir artış yaşayarak 27 Ağustos 2017 tarihi itibari ile 62.5$’a ulaştı. Bu Litecoin’in şimdiye kadar ulaştığı en yüksek seviye oldu. Bu yükselişin arkasında ne var? Litecoin’deki bu yükselişin arkasında Güney Kore ve Çin’deki yatırımcıların olduğu öne sürülüyor. Bitcoin Cash’in 1000$’dan 610$’a kadar gerilediği hafta boyunca Litecoin’in fiyatının artması dikkat çekici. Muhtemel olarak Bitcoin Cash’i ellerinden çıkaran...

Geçtiğimiz Mart ayında 3.5$ seviyesinden işlem gören Litecoin, istikrarlı yükselişini sürdürüyor. Bitcoin’in gümüşü olarak bilinen dijital para birimi, Mart’tan bu yana yüzde 1800 oranında bir artış yaşayarak 27 Ağustos 2017 tarihi itibari ile 62.5$’a ulaştı. Bu Litecoin’in şimdiye kadar ulaştığı en yüksek seviye oldu.

Bu yükselişin arkasında ne var?

Litecoin’deki bu yükselişin arkasında Güney Kore ve Çin’deki yatırımcıların olduğu öne sürülüyor.

Bitcoin Cash’in 1000$’dan 610$’a kadar gerilediği hafta boyunca Litecoin’in fiyatının artması dikkat çekici. Muhtemel olarak Bitcoin Cash’i ellerinden çıkaran Güney Kore ve Çinli yatırımcılar, Litecoin’deki yükseliş cezbedince bu para birimine yöneldi.

Son 24 saatteki işlem hacminin yüzde 62’si Güney Kore ve Çin’de

Litecoin ticaretinin en yüksek hacmi Güney Kore borsası Bithumb ile Çin borsaları OKcoin ve Huobi’de görüldü. Son 24 saatte tüm dünyadaki Litecoin işlemlerinin yüzde 62’si bu üç borsada gerçekleştirildi.

Bu artışı tetikleyen bir diğer faktör ise SegWit’in Bitcoin’deki aktivasyonu. Bitcoin’in henüz yeni uyguladığı SegWit, Litecoin’de aylar önce etkinleştirilmişti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl