Litecoin sahipleri artık yüzde 10 faiz kazanabilir

Litecoin Vakfı, Cred ile kurulan ortaklık sayesinde Litecoin sahiplerinin yüzde 10'a kadar faiz kazanabileceklerini açıkladı.

Litecoin sahipleri artık kripto kredi platformu Cred ile yüzde 10’a kadar faiz kazanabiliyorlar.

Litecoin Vakfı, dün 300 milyon dolardan daha fazla kaynağa sahip San Francisco merkezli kripto borç verme ve borçlanma şirketi Cred ile stratejik bir ortaklık kurulduğunu açıkladı. Açıklamada, Cred’in Litecoin uygulamasına entegre edildiği ve yatırılan fonlar karşılığında yıllık yüzde 10’a varan faiz oranları sunulduğu belirtildi.

Cred’in kurucu ortağı ve başkanı Dan Schatt, yatırılan paraların her zaman çekilebileceğini, faizin ise aylık olarak ödeneceğini söyledi. Yüzde 10’luk oran, Litecoin’lerin yatırıldığı sıradaki değerine göre hesaplanıyor. Yani, bugün 100 dolarlık Litecoin yatırılacak olsa, altı ay sonra değeri 1000 dolar olsa bile elde edilen faiz 10 dolar oluyor. Bunun aksi de geçerli. Eğer Litecoin değer kaybederse yine 100 dolardan 10 dolar kazanılabilecek.

Haberin yayına girdiği dakikalarda 73.5 dolardan işlem gören Litecoin, 4.7 milyar dolarlık piyasa değeriyle en büyük 6 kripto paradan biri.

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl