Litecoin’de (LTC) yaşam belirtileri: “Dijital gümüş” % 20 yükseldi

Bitcoin ve Ethereum'da yeni rekorların üst üste gelmesi Cardano (ADA) ve Litecoin (LTC) gibi, 2017'deki boğa sezonunda da kripto para topluluğunun yakından bildiği varlıkları harekete geçirdi. Bir zamanlar "Dijital gümüş" olarak adlandırılan Litecoin son 24 saatte %20'den fazla yükselirken, yaklaşık 200 gün sonra da ilk kez 250 doları geçti.

Bir zamanlar Bitcoin’den sonraki en büyük değer saklama araçlarından biri olan ve “dijital gümüş” adını alan Litecoin bu boğa sezonunu birçok kripto paraya oranla sessiz geçiren varlıklardandı. Son 24 saatte %20’lik yükseliş gösteren LTC, bu hareketiyle adeta hala hayatta olduğunun belirtilerini göstermiş oldu.

Sahte Walmart haberinden sonra ilk kez…

Litecoin yaklaşık 200 gün sonra ilk kez 240 doların üzerine çıkarken, gidişatını sürdürdü ve daha sonra 250 doları da geçmeyi başardı. Son olarak Eylül ayında, çıkan sahte Walmart haberinin ardından kısa süreliğine 240 dolara yaklaşan LTC, haberin doğru olmadığının anlaşılmasıyla birlikte sert bir düşüş yaşamıştı.

Uzmanlara göre piyasa, LTC’nin bir geri çekilme hareketi yapıp yapmayacağına ya da yükselişine devam edip etmeyeceğine henüz karar vermedi ancak son saatlerde fiyatın, bir sonraki büyük direnç olan 250 doları test etmesi ve aşması da olumlu işaretler veriyor.

Zincir üstü veriler “En büyük direnç geçildi” diyor

Litecoin zincir üstü verileri de, en büyük direncin uzun süre önce geçildiğini gösteriyor. IntoTheBlock verilerine göre; en güçlü satış hacmi 212 dolar seviyesinde gerçekleşmişti. Fiyatların önemli ölçüde artmasıyla birlikte, Litecoin yatırımcılarının yaklaşık %20’si kâr bölgesine girdi. Yatırımcılar, şu anda kripto paralarını gerçekleşmemiş kârlarla ellerinde tutuyorlar.

Zincirüstü veri platformu Santiment’e göre de, Litecoin’deki sirkülasyon Ethereum’dan ayrışarak günde 1,25 milyon token’a ulaştı. Bilindiği üzere fiyat yükselişlerini genelde, ağ hareketliliğinde artış takip eder ki bu da, yatırımcıların daha fazla alım yaptığını ya da varlıklarını borsalardan çektiklerini gösterir.

Piyasa değerine göre en büyük kripto paralar sıralamasında 14. basamakta bulunan Litecoin haberin yazıldığı dakikalarda yaklaşık 247 dolardan işlem görüyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl