Lition, enerji sektöründe devrim yaratmak için ICOBox ile güçlerini birleştirdi

Lition, blockchain enerji borsası ile enerji sektöründe devrim yaratmak için ICOBox'la güçlerini birleştirdi. Platform, ICO'larının her aşamasında ICOBox ile birlikte çalışacak.

Lition, blockchain enerji borsası ile enerji sektöründe devrim yaratmak için ICOBox’la güçlerini birleştirdi.

Lition, kitle pazarında tamamen işlevsel olan, dünyanın ilk blockchain tabanlı enerji ticareti platformu.

Platform, ICO’larının her aşamasını yürütmeleri için dünyanın önde gelen servis sağlayıcısı ICOBox ile ortaklık kurdu.

ICOBox, iş birliği kapsamında bu yaz sonunda ICO’larını başlatmaya hazırlanan Lition’un mümkün olan en iyi desteği almasına yardımcı olacak tavsiyeler sunacak.

Lition Energy Exchange, yeşil enerji üreticilerini akıllı tüketicilerle doğrudan bir araya getirerek şu anda kapalı olan enerji sistemine şeffaflık ve sürdürülebilirlik getiriyor. Lition’un yeni blockchain teknolojisi sayesinde, enerji üreticileri yüzde 30 daha yüksek getiri elde ederken tüketiciler ise yüzde 20 daha düşük fiyatlar ödeyecekler. Lition, aracıları aradan çıkararak bunu mümkün kılıyor.

Berlin merkezli enerji tedarikçisi, bu yıl Mart ayında elde edilmesi zor olan enerji lisanslarını aldı ve şimdiden 11 Alman kentini kapsayan önemli bir müşteri tabanı oluşturdu.

Günümüz enerji sektörü büyük şirketler tarafından yönetiliyor. Dağıtım süreci oldukça karmaşık ve aracılarla dolduruluyor. Bu, tüketicilerin daha yüksek fiyatlar ödemesi ve yeşil enerjinin nereden geldiğini bilmedikleri anlamına geliyor.

Lition, uçtan uca şeffaflık ve tüketicilerin garantili yüzde 100 yeşil enerji santralleriyle doğrudan bağlantı kurmasını sağlayarak bu yaygın uygulamayı bozuyor.

Kullanıcıların daha ucuz enerji elde etmesini ya da enerjinin ticaretini yapmalarını mümkün kılan büyüyen Lition ekosistemi, token’lar tarafından desteklenecek.

Uygulama, enerji ticareti sürecini, blockchain teknolojisine dayanması nedeniyle dağıtım ve broker katılımının tüm karmaşıklığını atlamayı sağlayan şeffaf akıllı sözleşmeler kullanarak basitleştiriyor.

Lition CEO’su Dr. Richard Lohwasser şu açıklamalarda bulundu:

“Düzgün çalışan blockchain teknolojimiz, tüketicilerin enerji sektöründe kontrolü ele almasını ve hangi üreticilerle birlikte çalışmak istediklerini seçmelerini sağlıyor. Tüketicilerin mümkün olan en düşük maliyetlerden yararlanmalarını sağlıyoruz. Ekibimiz, Alman enerji sektörünün önde gelen isimlerinden ve ICOBox’un ICO uzmanlarından oluşan bir ekiple birleşti, böylelikle müthiş bir ortaklık inşa ediyoruz.”

Lition, 180’den fazla ülkede 335 bin müşteri, 27 milyar doların üzerindeki geliriyle dünyanın önde gelen kurumsal yazılım şirketi SAP ile oldukça deneyimli bir ekibin parlak bir buluşu.

Lition, SAP’ın İnovasyon Sorumlusu Dr. Jurgen Muller gibi danışmanları kendine çekiyor ve Muller, günlük olarak liderlik ekibiyle yakından çalışıyor.

Lition ekibi, her ikisi de teknoloji ve enerji yönetiminde geniş deneyime sahip olan Dr. Richard Lohwasser ve Güney Koreli Dr. Kyung-Hun Ha tarafından yönetiliyor.

Lohwasser eskiden, ilk üç Alman bağımsız elektrik tedarikçisinden biri olan ExtraEnergie’de genel müdür pozisyonundaydı. Ayrıca, dünyanın önde gelen yönetim danışmanlığı McKinsey’de altı yılı aşkın bir süre çalıştı. Bunların yanı sıra 10 milyar dolarlık enerji şirketi Vattenfall’da tarihin en genç yöneticisi olarak görev yaptı.

Ha ise, startup sektöründe geniş bir geçmişe sahip ve online enerji pazarlaması ile veri analizi alanında uzman. Ha, 1.4 milyar dolarlık Alman enerji tedarikçisi GASAG’ın operasyonlarından sorumlu kıdemli bir direktör.

Müşterilerinin ICO’ları üzerinden sadece bir yıl içinde 400 milyon dolardan fazla bir miktarı toplamalarına yardımcı olan ICO danışmanlık hizmetleri sunan dünyanın önde gelen şirketi ICOBox, ICO’nun başarıya ulaşacağına olan inancını dile getirdi.

Kurucu ortak Daria Generalova, şirketinin Lition uzman ekibiyle birlikte çalışmaktan dolayı heyecan duyduğunu söyledi:

“Almanya, yeşil enerji sektörü konusunda dünyaca ünlüdür ve blockchain yeteneği ekleyerek Lition, çağının ötesinde yer alıyor. Şirket, halihazırda Avrupa’nın en büyük pazarı olan Almanya’da enerji alışverişini başarıyla yürütüyor. Ürünlerini dünyaya tanıtmaya hazırlar. Şirketin ICO’sunu piyasaya sürmek için çalışırken yeşil enerjinin teşvik edilmesinde rol oynayabildiğim için mutluyum.”

Lition hakkında daha fazla bilgi için, web sitelerini ziyaret ettiğinizden veya resmi Telegram kanallarını takip ettiğinizden emin olun.


Sorumluluk reddi beyanı: Bu yazı, sponsorlu bir tanıtım yazısıdır. Uzmancoin’in bu sayfadaki ürün veya hizmetle bir ilişkisi yoktur. Uzmancoin, bu sayfadaki ürün veya hizmetten doğacak riskler karşısında sorumlu tutulamaz. Burada yazılanlar bir tavsiye niteliği taşımaz.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl