LocalBitcoins, 10 yılın ardından kapanıyor

Dünyanın en büyük eşler arası Bitcoin alım satım platformu LocalBitcoins, devam eden ayı piyasası nedeniyle Bitcoin alım satım hizmetlerini sonlandırdığını duyurdu. Borsa ve ATM üreticisi yaptığı açıklamada, müşterilerin önümüzdeki haftadan itibaren platforma yalnızca Bitcoin çekmek için giriş yapabileceklerini ve bunun için bir yıllarının olduğunu bildirdi. 2012’den beri faaliyet gösteren LocalBitcoins, perşembe günü web sitesinde yaptığı bir güncellemede, “devam eden kripto kışı sırasında zorlukların üstesinden gelemediklerini” söyledi. 17 Şubat’tan sonra Bitcoin’ler sadece çekilebilecek Platform, bugünden itibaren kayıtları durduracağını söyleyerek müşterilere mümkün...

Dünyanın en büyük eşler arası Bitcoin alım satım platformu LocalBitcoins, devam eden ayı piyasası nedeniyle Bitcoin alım satım hizmetlerini sonlandırdığını duyurdu. Borsa ve ATM üreticisi yaptığı açıklamada, müşterilerin önümüzdeki haftadan itibaren platforma yalnızca Bitcoin çekmek için giriş yapabileceklerini ve bunun için bir yıllarının olduğunu bildirdi.

2012’den beri faaliyet gösteren LocalBitcoins, perşembe günü web sitesinde yaptığı bir güncellemede, “devam eden kripto kışı sırasında zorlukların üstesinden gelemediklerini” söyledi.

17 Şubat’tan sonra Bitcoin’ler sadece çekilebilecek

Platform, bugünden itibaren kayıtları durduracağını söyleyerek müşterilere mümkün olan en kısa sürede para çekmelerini tavsiye etti. Açıklamaya göre, 17 Şubat’tan sonra LocalBitcoins kullanıcılarının yapabilecekleri tek şey Bitcoin’lerini cüzdanlarından çekmek olacak. Bunu yapmak için de 12 ay süreleri olacak.

Duyuru, şirket için yıllarca süren yasal zorlukların ardından geldi. LocalBitcoins’in 2014 ve 2016 yılları arasında kullanıcılarının kara para aklamayı önleme yasalarını ihlal ettiğine dair çeşitli iddialar vardı. 2016 yılında bu ihlallerle ilgili iki kişi suçunu kabul etmişti.

Şirket 2015 yılında eyaletten BitLicense alamadığı için New York’taki faaliyetlerini durdurmuştu.

Yeni özellikleri paylaşmıştı

Resmi LocalBitcoins Twitter hesabına göre platform, 22 Ocak gibi yakın bir tarihte tek tıkla BTC satın alma işlevi de dahil olmak üzere yeni özellikler yayınlamıştı.

Öte yandan, aynı zamanda ATM üreticisi olan platform, Nisan 2014’te başladığı Bitcoin ATM işiyle ilgili bir güncelleme yapmadı.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl