LOKA Coin nedir? Loka Coin geleceği ve projesi

Son ivmelenmesiyle dikkat çeken Loka Coin, kripto para ilgililerini meraklandırdı. Kripto para yatırımcıları, League of Kingdoms (LOKA Coin) nedir, geleceği, projesi şeklindeki sorgularla proje hakkında detaylı bilgilere ulaşmak istiyor. Oyunun oynanışından, token detaylarına, projesinden genel yorumlara kadar birçok bilgiye içeriğimizden erişebileceksiniz.

League of Kingdoms Projesi


League of Kingdoms projesiyle dikkat çekiyor. League of Legends, dünyanın her yerinden binlerce oyuncunun her gün keyif aldığı, blok zincirinde oynaması ücretsiz bir MMO savaş strateji oyunudur. Oyun ana hatlarıyla şu şekilde oynanıyor:

  • Krallık inşa etmek,
  • İttifaka katılmak,
  • Krallığı ve birlikleri güçlendirmek,
  • Kıtalararası lonca savaşı,
  • Tapınakları fethetmek,
  • Kongrede kral olmak için yarışmak,
  • CvC şampiyonası için yarışmak,

League of Kingdoms’ın ana oynanışı, geleneksel bir Real Time Strategy’ye (Gerçek Zamanlı Strateji) benzer ancak blok zinciri teknolojisi ile destekleniyor ve sahiplik, oyunun temel kavramlarının merkezinde yer alıyor. İttifak temelli bir taktik strateji oyunu olarak oyuncular krallıklar kurabilir, ordular kurabilir, ittifaklar kurabilir ve savaş alanlarında rekabet edebilir. Oyundaki tüm araziler, takas edilemez token’lardır ve kullanıcılara ait olabilir.

Oyun, blok zinciri ağında çalışır ve NFT ekosistemi, ikonik Land NFT dahil olmak üzere çeşitli oyun içi varlıkları ve özellikleri içerir. Land NFT’leri blok zincirinde saklanır ve League of Kingdoms dünyasının bulunduğu zemini temsil eder. Bu arazilere yalnızca oyuncular sahip olmakla kalmaz, aynı zamanda arazilerde kaynak toplar ve bunları alım/satım için NFT’lere dönüştürür. Tüm bu tokenize edilmiş varlıklar, aracılar olmadan şeffaf ve güvenilir bir şekilde blok zincirinde işlem görür ve alınıp satılır.

Oyuncular, oyunu oynamak için kripto para birimleri ile önceden herhangi bir deneyime veya bilgiye ihtiyaç duymazlar ve NFT’lere dönüştürülebilecek kaynakları toplamak için arazi NFT’lerine sahip olmaları gerekmez. LOKA Coin’in benimsenmesiyle, oyuncular oyun platformunda etkin bir şekilde sahiplenebildiği, önerebildiği, oy kullanabildiği ve kazanabildiği için League of Kingdoms oyunu daha fazla oyuncu benimseme, dahil etme ve aktivasyona sahip olacak.

League of Kingdoms
League of Kingdoms

LOKA Coin nedir?

 

LOKA Coin nedir sorgusuna yanıt vermek gerekirse, Loka Coin, League of Kingdoms’ın native yönetişim token’ıdır ve League of Kingdoms oyun serisinde para birimi olarak kullanılacak ve paketler, görünümler, mallar gibi tüm oyun içi mağaza satın alımlarında kullanılıyor. LOKA ($LOKA) token’ı, gelecek Drago ve Skin NFT’leri dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere özel NFT varlıkları oluşturmak, yükseltmek ve elde etmek için bir NFT güçlendirici olarak kullanılacak. 

LOKA token’ı, oyunun gelecekteki özelliklerini, politikalarını, içeriğini ve/veya parametrelerini belirlemek için zincir üstü yönetim tekliflerini önermek ve oylamak için de kullanılacaktır. Son olarak LOKA Coin, oyun içi rekabeti oynayarak ve/veya özel görevleri gerçekleştirerek de kazanılabilir – örneğin Continent vs. Continent (CvC) savaşından sonra, kazananlar savaş sırasındaki performansa bağlı olarak LOKA token’ları ve potansiyel olarak NFT’ler ile ödüllendirilecektir.

500 milyon toplam arza sahip olan LOKA Coin’in dolaşımdaki arzı 25 milyon adettir. 29 Mart itibariyle League of Kingdoms projesinin piyasa değeri 72 milyon dolar’dır. 

Loka Coin
Loka Coin

LOKA Coin Geleceği


Loka Coin geleceğine dair yorumları aktarırsak, League of Kingdoms, blok zincirindeki ilk 4x MMO strateji oyunu olarak Temmuz 2020’de piyasaya sürüldü. Oyun şu anda Q1 2022 itibariyle dünyanın en hızlı büyüyen blok zinciri MMO oyunlarından biri ve PvE’den MMO’ya kadar çeşitli oyun modları sunuyor. Gelecekte, oyun evrenine daha fazla oyun modu, etkinlik, görev, kampanya ve yarışma eklenecek. Öte yandan Binance Labs, a16z, OpenSea, Kyber Network, Maker gibi şirketlerin yatırımcı ve danışman olması League of Kingdoms’ı gelecek zamanlarda daha önemli bir proje kılıyor.

League of Kingdoms’ın günlük aktif kullanıcı artışı oldukça etkileyici durumda. Oyunu oynayan kişi sayısı Temmuz 2021’de 4.000’den Ocak 2022’de 120.000’e ulaştı. Dünya çapında 210’dan fazla ülkeden global oyuncular her gün bu oyunu oynuyor. Kümülatif uygulama indirme sayısı 400.000’e ulaşmış durumda. (iOS, Android)

Loka Coin Alma
Loka Coin Alma

LOKA Coin Yorum


League of Kingdoms (Loka Coin) yorumlayacak olursak, eğlenceli bir oyun olsa da, dijital ekonominin ve blok zinciri ve Play 2 Earn devriminin hızlı yükselişi, ona dijital ve gerçek dünyaya yayılan güçlü bir topluluğa sahip bir sosyal ağ ve ekonomik platform özellikleri kazandırdı. Oyuncuların oyun deneyimlerini gerçek hayatlarıyla nasıl ilişkilendirdiklerini şekillendirmeye yönelik sürekli çabaların, oyuncuların dijital alanda neler yapabileceklerine dair geniş bir düşünce alanı yaratacağını, insanların çevrimiçi ve fiziksel yaşamları arasındaki sınırları daha da sileceğini öngörülebilir.

LOKA Coin Binance
LOKA Coin Binance

LOKA Coin Alma


LOKA Coin almak son derece basittir. Binance, Gate.io, KuCoin, Poloniex, Phemex, TokoCrypto, Bitrue gibi borsalarda üyeliği bulunanlar alım/satım sekmesinden işlem yapabilirken, üyeliği bulunmayanlar da gerekli prosedürleri hallederek USDT, BNB, BUSD, ETH, BTC gibi paritelerden işlem yapabilir.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl