LoL dünya finali, konuya uzak bir token’ın %150 artmasını sağladı

Bugün, son bir aydır League of Legends severlerin heyecanla beklediği 2021 Dünya Şampiyonası’nın final günü. Çin şampiyonu Edward Gaming (EDG) ile Güney Kore şampiyona Damwon KIA (DK) karşı karşıya geldiği ve halen devam eden final mücadelesi, konuya uzak olan bir kripto paranın saatler içinde yüzde 150 oranında artış yaşamasını sağladı.

Yeni nesil merkezi olmayan uygulamalar için bir platform olmayı hedefleyen Edgaware projesinin, e-spor takımı Edward Gaming ile aynı kısa adı paylaşan EDG token’ı, bugün mücadele başladıktan sonra 0.015 dolar seviyelerinden 0.039 dolara kadar çıktı.

Token’daki bu yükseliş, Edward Gaming’in ilk takım savaşından üstün çıkıp durumu 1-0’a getirmesiyle geldi. EDG’nin rakibi karşısında geriye düşmesiyle, Edgeware projesinin token’ı EDG de düşüş yaşadı. Mücadelede son durum 2-2’lik eşitlikteyken TSİ 19.15 itibari ile şampiyonluk karşılaşmasına geçiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR – Çin’de metaverse çılgınlığı: Binlerce şirketten başvuru

Finali milyonlar izliyor

League of Legends finali, dünya çapında milyonlarca kişi tarafından canlı olarak takip ediliyor. Geçen yılki final, eş zamanlı olarak tam 46 milyon izleyiciye ulaşmıştı.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Uzmancoin ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl